Atatürk Köşkü’nü ziyaret eden 4 kişiden biri yabancı
Reklam
  • Reklam

Atatürk Köşkü'nü ziyaret eden 4 kişiden biri yabancı

Trabzon'da bulunan tarihi Atatürk Köşkü Müzesi'ne bu yıl gelen turist sayısı 180 bine yaklaşırken, bunlardan 45 bin kadarını yabancı turistler oluşturdu.Atatürk Köşkü'ne en...

26 Temmuz 2019 - 10:42 - Güncelleme: 26 Temmuz 2019 - 10:42

Trabzon'da bulunan tarihi Atatürk Köşkü Müzesi'ne bu yıl gelen turist sayısı 180 bine yaklaşırken, bunlardan 45 bin kadarını yabancı turistler oluşturdu.
Atatürk Köşkü'ne en fazla ziyaretçi sayısı Temmuz ayında yaşanırken, en az ziyaretçi ise Şubat ayında geldi. Geçen yılın Temmuz ayı verilerine göre Atatürk Köşkü'nü yaklaşık 80 bin kişi ziyaret ederken, bu yıl 23 Temmuz verilerine göre bu rakam 46 bin rakamlarında. Havaların kapalı olması ziyaretçi sayısını da olumsuz yönde etkilediği belirtilirken, yabancı turistlerin çoğunu Körfez ülkelerinden gelenler oluşturuyor.
Atatürk Köşkü'nü bu yıl 23 Temmuz verilerine göre yabancı turist sayısı 22 bin civarında olurken, en az ziyaretçi sayısı ise bin 425 rakamıyla Şubat ayında yaşandı. Bu yılın Haziran ayında ise 53 bin kişinin ziyaret ettiği Atatürk Köşkü'nü yaklaşık 11 bin yabancı turist ziyaret etti. Bu yıl özellikle Temmuz ayında havaların kapalı gitmesi bölgeye gelen ziyaretçi sayısını da olumsuz yönde etkilediği belirtildi.

Kaynak: İHA

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Motosikletle otomobil kafa kafaya çarpıştı: 1 ölü
Motosikletle otomobil kafa kafaya çarpıştı: 1 ölü
CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu partisinin 'Vefa Ödülleri' programına katıldı
CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu partisinin 'Vefa...