Bu ne güzel vefa örneği!
  • Reklam
  • Reklam

Bu ne güzel vefa örneği!

Özel Aritmi Osmangazi Hastanesi yöneticileri, bir yıl önce beyin ölümü sonrası bağışlanan organlarıyla 3 hastaya umut olan Mahmut Efeoğlu’nun ailesini ziyaret etti.

14 Mart 2019 - 10:54

Özel Aritmi Osmangazi Hastanesi’nin yöneticileri, Özel Aritmi Osmangazi Hastanesi’nde beyin ölümü gerçekleşen ve yakınları tarafından organları bağışlanan 56 yaşındaki Mahmut Efeoğlu’nun ölümünün birinci yıl dönümünde Gemlik İlçesi’nde bulunan ailesini ziyaret etti.  Özel Aritmi Osmangazi Hastanesi Mesul Müdür Yardımcısı Dr. Ömer Faruk Mete, Hastane Müdürü Bülent Aksu, Kalite Direktörü Vijdan Gündoğdu Güveloğlu ve Başhemşire Selma Macit’ten oluşan Aritmi Osmangazi Hastanesi heyetinin  Mahmut Efeoğlu’nun eşi ve çocuklarıyla bir araya geldiği buluşmada duygusal anlarda yaşandı.

Özel Aritmi Osmangazi Hastanesi Mesul Müdür Yardımcısı Dr. Ömer Faruk Mete, “Geçen yıl hastanemizde beyin ölümü gerçekleşen 59 yaşındaki Mahmut Efeoğlu’nun aile bireyleri tarafından bağışlanan organları 3 kişiye umut olmuştu.  Efeoğlu ailesi almış oldukları karar neticesinde vatandaşlık görevlerini dini ve vicdanı duygularla birleştirerek ülkemizin çok hassas ve muhtaç olduğu bir konuda çok güzel bir örnek oluşturdular. Kendilerine bu konuda bir kez daha teşekkür ediyorum” dedi.

Aile yakınları da kendilerini unutmayarak tam bir yıl sonra ölüm yıldönümünde böylesine çat kapı ile ziyaret etmelerinden duydukları memnuniyeti ifade ederek”Biz canımızdan can verdik, takdir böyle imiş, ama tek tesellimiz Mahmut Efeoğlu’nun 3 hastaya can katması. Şimdi onların hayattaki yaşam sevinci bizim de sevincimiz durumunda. Allah onlara sağlık  versin” diye konuştular.

59 yaşındaki Mahmut Efeoğlu’nun bağışlanan 2 böbreği ve karaciğeri üç hastaya umut olmuş ve Mahmut Efeoğlu’nun ismi Özel Aritmi Hastanesi’nde bulunan Organ Nakil Ameliyathanesine verilmişti.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
Reklam
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Gümüşhane meraları ıslah ediliyor
Gümüşhane meraları ıslah ediliyor
Prof. Dr. Şağdan Başkaya: "Hayvan Yasası insanı yaşatmalı"
Prof. Dr. Şağdan Başkaya: "Hayvan Yasası insanı...