Bu Okul Başka Okul

Bu Okul Başka Okul

12 Mayıs 2021 - 13:38 - Güncelleme: 12 Mayıs 2021 - 13:54

Deneğimli eğitimci Nur Teber Tutkun'un yönettiği Osmangazi İMKB Mesleki Teknik ve Anadolu Lisesi, Türkiye'ye örnek olmaya devam ediyor.
‘ Meslek Liseleri Ailelerle Buluşuyor Projesi’ kapsamında gönüllü öğretmen ve öğrencilerden oluşan ekiple Ramazan ayı boyunca hafta içi her gün   Sosyal Yardımlaşma Ekibi ve Muhtarlıkça belirlenen ihtiyaç sahibi aileler için iftarlık hazırladı.


Okulun Yiyecek İçecek Hizmetleri Atölyesinde yapılan çalışmalara öğrenci ve öğretmenlerden büyük destek geldi. Projenin tüm masrafları gönüllü öğretmenler tarafından karşılandı. Mutfağa girerek yemeklerin hazırlanmasına da destek veren öğretmenler paketleri her gün kendi araçlarıyla ailelere ulaştırdı. Her gün 60-65 kişilik hazırlanan menülerin et ağırlıklı olmasına özen gösterildi. Öğretmenler hayır yapmak için sıraya girdi. Bahçesinden topladığı malzemeleri atölyeye getiren öğretmenlerin yanı sıra öğretmenlerimizden adak olarak kestirdiği kurban etleri de alan öğretmenlerimizce parçalanarak ihtiyaç sahibi ailelerimize ulaştı.


Büyük özveriyle çalışan Yiyecek İçecek Alanı öğretmenlerinin en büyük isteği, sosyal sorumluluk projeleri ile daha fazla kişiye ulaşabilmek için Okul bahçesine Uygulama Kafeteryası yapılması. Sadece okuldaki yardımlaşma ile büyük mutluluğa vesile olan bu tür sosyal sorumluluk projelerimizi daha ileri taşımak için kafeterya yapımına destek verecek hayırseverlere ihtiyacımız var. Bursa Valiliği tarafından onaylanan projenin yaklaşık maliyeti 350bin - 400 bin Türk Lirasıdır.  Uygulama kafeteryası hayata geçtiğinde Alanımızın ihtiyaçları kendi içinde karşılanarak devlete yük olmadan kendi ayakları üstünde durur vaziyete gelecek; okula ve  devlete kazanç sağlayacak, öğrencilerimiz uygulama atölyesi dışında burada da haftalık nöbetle çalışarak profesyonel iş hayatına bir adım daha yaklaşacaktır. Öğrencilerimiz mezun olmadan İşletme, kar, zarar döngüsü gibi kavramları öğrenebilecek meselenin sadece yemek yapmak olmadığını aynı zamanda sürdürülebilir olması gerektiğini öğrenebilecektir. Alanımız açısından iyi bir reklam olup hem bu bölümü seçecek öğrencilerin sayısı artacak, hem de Yiyecek İçecek Hizmetleri Alanının kalıcı bir bölüm olmasını sağlayacaktır. Sınırlı da olsa istihdam sağlamanın yanında kurum içi kültürün gelişmesine katkıda bulunacak ayrıca dışarıdan gelecek organizasyon, toplantı taleplerine de ev sahipliği yapabilecek hale gelebilecektir. Okulumuzdaki ihtiyaç sahibi öğrencilere verilecek yemeklerin yapım işini üstlenerek sosyal sorumluluk projelerine olan desteğini arttırabilecektir. Destekte bulunan kurumların ikramlı toplantı-organizasyonu dışında onların adıyla okulumuzda yemek yarışması düzenlenebilir, önemli günlerde pasta-kurabiye gibi çalışmalar burada yapılabilir. Tüm bu faydaları hayata geçirmek için bu  güçlü ekibin yanında olmaya ne dersiniz?

 

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Otomobil tamponunda mahsur kalan kedi kurtarıldı
Otomobil tamponunda mahsur kalan kedi kurtarıldı
Hisarmak TME Fuarı'na hazır
Hisarmak TME Fuarı'na hazır
www.gazeteabc.com