BURSA İL SAĞLIK MÜDÜRÜ DR. ÖZCAN AKAN’DAN 14 MART TIP BAYRAMI...
  • Reklam
  • Reklam

BURSA İL SAĞLIK MÜDÜRÜ DR. ÖZCAN AKAN’DAN 14 MART TIP BAYRAMI MESAJI

Bursa İl Sağlık Müdürü Dr. Özcan Akan, 14 Mart Tıp Bayramı kapsamında tüm sağlık çalışanlarının bayramını kutladı. Dr. Akan kutlama mesajında şu ifadelere yer verdi;

14 Mart 2019 - 15:18

14 Mart aynı zamanda vatan savunmasının ve bağımsızlık mücadelesinin de adıdır. Çünkü ilk kez Tıp Bayramı İstanbul’un işgalini protesto amacıyla, tıp öğrencileri ve doktorlar tarafından 14 Mart 1919’da kutlanmıştı.

Bugün geldiğimiz noktada, ülkemizde olduğu gibi ilimizde de sağlık alanında çok büyük değişimler yaşandı. Modern hastaneler, Evde Sağlık Hizmetleri, Geleneksel ve Tamamlayıcı Tıp Merkezi, İnme, Obezite, Diyabet Merkezleri, halk sağlığını korumaya yönelik kurulan Sağlıklı Hayat Merkezleri, acil sağlık hizmetleri için son model 112 Acil Ambulansları ve bunun yanında acil sağlık hizmetlerinde bir zamanlar hayal bile edemediğimiz uçak ve helikopter ambulanslar ile kar paletli ambulanslar sıradan hizmetler haline geldi. Sağlık hizmeti alan vatandaşlarımızın daha kaliteli hizmet almasını sağlamak ve bu hizmeti sunan tüm sağlık personelinin, kaliteli, modern ve meslek onuruna yakışır mekânlarda hizmet verebilmeleri için ilimizde önemli sağlık yatırımları gerçekleştirildi. 

İnsanın en değerli hazinesi sağlığıdırSağlığın koruyucusu olarak sağlık çalışanlarımız, zaman ve mekân gözetmeksizin fedakârca görevlerini yapmaktadırlar. Sağlık hizmeti sunarken her koşulda büyük bir sevgiyle görevini yapan tüm hekim ve sağlık çalışanlarımızın ortaya koyduğu bu çabanın değeri de ölçüsüzdür.

Tıp camiasına gönül vermiş, kendini bu mesleğe adamış fedakârca, canla başla gece gündüz demeden insanımıza hizmet eden değerli çalışma arkadaşlarımın tümünün 14 Mart Tıp Bayramını tebrik ediyorum.”

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
Reklam
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Üsküdar'da bir şahıs çevreye rast gele ateş açıyor, olay yerine çok sayıda polis ekibi sev edildi.
Üsküdar'da bir şahıs çevreye rast gele ateş açıyor, olay...
E-5'te bir dizinin set aracı kaza yaptı, 1 ölü
E-5'te bir dizinin set aracı kaza yaptı, 1 ölü