Diyarbakır Tarım ve Orman Müdürlüğünden yetiştiricilik...
  • Reklam

Diyarbakır Tarım ve Orman Müdürlüğünden yetiştiricilik kursları

Diyarbakır Tarım ve Orman İl Müdürlüğü tarafından farklı konularda yıl içerisinde yetiştirme kursları düzenleniyor.Ülke ekonomisine hayvansal üretim konusunda katkıda bulunacak...

29 Haziran 2020 - 17:12 - Güncelleme: 29 Haziran 2020 - 17:12

Diyarbakır Tarım ve Orman İl Müdürlüğü tarafından farklı konularda yıl içerisinde yetiştirme kursları düzenleniyor.
Ülke ekonomisine hayvansal üretim konusunda katkıda bulunacak bireylerin yetiştirilmesi amacıyla Tarım ve Orman İl Müdürlüğü tarafından farklı konularda yıl içerisinde yetiştirme kursları düzenleniyor. Bu kapsamda, Hayvan Sağlığı ve Yetiştiriciliği Şube Müdürlüğü ve Yenişehir Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü ortaklığında 48 yetiştiricinin Hayvan Sağlığı ve Yetiştiriciliği Şube Müdürlüğüne yapmış olduğu başvuru ile 2020 yılının ilk arıcılık kursu açıldı. Yaklaşık 2 hafta süren kursta yetiştiricilere bal arısı ve ırkları, koloni bireylerinin düzeni, mevsimsel bakım ve kışlatma, bal ve diğer arı ürünleri üretimi, ballı bitkiler ve gezginci arıcılık, ana arı yetiştiriciliği, arı sağlığı ve hastalıkları konusunda eğitim verildi.
Kurs sonunda yazılı ve uygulamalı test yapılarak kursta başarı gösteren yetiştiriciler adına arı yetiştiriciliği sertifikası düzenlenecek.

Kaynak: İHA

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Derebucak'ta kamu binası için yıkım kararı çıktı
Derebucak'ta kamu binası için yıkım kararı çıktı
Korona virüs vakası olmayan ilçede jandarma komutanına ödül
Korona virüs vakası olmayan ilçede jandarma komutanına ödül
www.gazeteabc.com