Eximbank’tan önemli uyarı! ‘Kredi fırsatçıları’na dikkat!
  • Reklam

Eximbank’tan önemli uyarı! ‘Kredi fırsatçıları'na dikkat!

Son Dakika Ekonomi Haberleri - Türk Eximbank, bankalara kredi başvurusunda bulunan firmalara yardımcı olmak bahanesiyle haksız menfaat sağlayan dolandırıcılara karşı ihracatçılara uyarı yazısı gönderdi.

06 Mayıs 2019 - 13:10

“Aynı elmanın iki yarısıyız” ifadeleriyle başlayan söz konusu yazıda Türk Eximbank’ın iş takipçileriyle kredi vermediğine dikkat çekilerek, “İşlemlerinizi hızlandırma vaadiyle sizi kandıranlara aldırmayın, itibarınıza zarar vermeyin” denildi.
Türk Eximbank, son günlerde bankalara kredi başvurusunda bulunan firmalara yardımcı olmak bahanesi ile haksız menfaat sağlama peşinde koşan kişilere karşı ihracatçılara geçtiğimiz hafta bir uyarı yazısı gönderdi. Türk Eximbank’ın kredi taleplerinde aracılarla çalışmadığına vurgu yapılan söz konusu yazıda şu ifadeler yer aldı:

 

“İhracatçılarımızın finansman ihtiyaçlarını en düşük maliyetlerle ve en uzun vadelerle karşılamaya gayret ediyoruz. Bankamızın desteklerinden yararlanmak için aracı, komisyoncu ve iş takipçilerine ihtiyaç yok. Son dönemde bazı şahısların haksız menfaat sağlama amacıyla ihracatçılarımızla temasa geçip bankamızdaki kredi başvurularını olumlu sonuçlandırma veya hızlandırma gibi vaatlerde bulunduğu yönünde duyumlar alınmaktadır. Bankamızda düzenli uyarı ve bilgilendirme yapılmasına rağmen bu tür faaliyetlerin devam ettiği anlaşılmaktadır. Bankamızda hiçbir şekilde aracılar ve iş takipçileri vasıtasıyla işlemler yürütmemektedir. Bu tür aracılarla yapılmayan çalışılan takipler, ihracatçı firmalarımızın bankamız nezdinde itibarına zarar vermektedir. Böylece bankamızın desteklerinden yararlanmada tarafımızca olumsuzluk olarak değerlendirilmektedir.” (Hürriyet)

 

 

 

 

Itır Esen'e canlı yayında şok

Transferle ilgili açıklama geldi

Keşke Ferzan olsa

kredi uyarı banka kredi uyarı

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Ankara'da servis minibüsü seyir halinde alev aldı
Ankara'da servis minibüsü seyir halinde alev aldı
AK Parti Milletvekili Gürel'den "Baro" açıklaması
AK Parti Milletvekili Gürel'den "Baro" açıklaması
www.gazeteabc.com