HAK HAKLININ OLDU!

HAK HAKLININ OLDU!

Geçtiğimiz yıl Türk Eğitimsen 1 Nolu şube kapatılmış, yerine aynı sendikanın genel merkezi 3 nolu şubeyi açmıştı. 1 i yoksayıp 2-3 diye devam eden milli eğitim personellerinin sendikası Türk Eğitim Sen Genel Merkezi yagı duvarına tosladı.

23 Eylül 2021 - 10:51 - Güncelleme: 23 Eylül 2021 - 11:22

ZALİMLER HER ZAMAN KAZANAMAZ!
Türk Eğitim Sen Bursa 1 Nolu şube başkanı Metin Öksüz'e kurulan kumpas yargıdan döndü.

Çeşitli iftiraların atıldığı, halkın ve camianın gözünde psikolojik linçe uğratılmak istenen hatta yetmeyip erketeye yatarak, darp edilen Metin Öksüz hoca soyadı gibi öksüz değildi. Yargı ve Adalet haklının yanındaydı.

LİNÇ ETMEK İSTEDİLER AMA O VAZGEÇMEDİ, ÇÜNKÜ HAKLIYDI!

O adalete güvendi ve Türkiye Cumhuriyeti Adli makamları ve mahkeme verdiği karar ile Metin Öksüz'ü haklı buldu.

Tüm hakları iade edilecek!

Metin Öksüz Hak haklının oluncaya kadar mücadelemiz devam edecek dimişti.

Her platformda Türk Eğitim Sen  siyasetin harcayamayacağı kadar büyük ve güçlü bir teşkilattır diyordu.

Liyakatsız ve ehliyetsiz kişiler tarafından bize kurulan bu kumpası ve oyunu mahkeme kararları ile bozacağız demişti, öğle de oldu.

Mahkeme gerekçesinde " davalı sendikanın öncelikle şube sayısını artırıp devamen davacının Başkanlığını yaptığı 1 Nolu Şubenin de 3 Nolu Şubeye bağlanarak kapatılmasında davalı tarafça sendika Tüzüğünce belirlenen sendika yararına somut, objektif sebepler ortaya konulmaması aslında söz konusu şube 1 Nolu Şubenin ve de başkanın sendikal faaliyetlerinin ortadan kaldırmaya yönelik bir eylem ve işlem olarak görülmekte, bu işleme dair kararında iptali gerektiği kanaatine varılmıştır." ifadelere yer vermiştir.

Metin Öksüz sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada " 

Biz hep EHLİYET, LİYAKAT, ADALET, HAK, HUKUK ve SENDİKA İÇİ DEMOKRASİ, ÜYELERİMİZİN VE DELEGELERİMİZİN İRADESİNE SAYGI, dedik.

Biz, bize inanan üyelerimizi ve dostlarımızı hiç mahcup etmedik; haklıydık, inandık, dik durduk, mücadele ettik ve kazandık. Hukuken haklılığımızı ispat ettik.

Ben, 19 yıllık Türk Eğitim Sen üyesiyim. Türk Eğitim Sen benim için bir sevdanın, bir davanın, hakkın ve haklı mücadelenin adıdır. Türk Eğitim Sen Memur  sendikacılığının cesur ve gür sesidir. Haksızlık karşısında susmamayı ben bu sendikada öğrendim.

Mücadelem Türk Eğitim Sen ile değil, yıllarca bu sendika için verdiğim mücadeleyi, döktüğüm alın terini yok sayıp dava kardeşliği hukukunu unutup görevi, güveni ve makamın gücünü kötüye kullanarak haksız ve hukuksuz kararlar alarak demokratik, meşru ve hukuki haklarımı kullanmamı engelleyen bugünkü Türk Eğitim Sen Genel Merkezi yöneticileriyledir.

Türk Eğitim Sen Genel Merkez Yönetimini, teşkilatımızı daha fazla yormamaya, adalete, demokrasiye, üyenin ve delegenin iradesine saygı duymaya, yargı kararlarının gereğini yapmaya, hakkı haklıya teslim etmeye davet ediyorum.

Onurlu ve ilkeli mücadelemizden bir adım dahi geri atmayacağımızı bir kez daha ifade ediyor; bu süreçte bana ve  haklı mücadeleme inanan üyelerime, aileme, dostlarıma; Avukatlarım; Nurullah Murat Kardeşime ve Ferhat TUNÇ Kardeşime teşekkür ediyorum.

ZAFER İNANANLARINDIR dedi.

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Yol şeker pancarı ile kaplandı, sürücüler ilerlemekte güçlük çekti
Yol şeker pancarı ile kaplandı, sürücüler ilerlemekte güçlük...
Aydın'da yağmurla birlikte devrilen çam ağacı, araçları hurdaya çevirdi
Aydın'da yağmurla birlikte devrilen çam ağacı, araçları...
www.gazeteabc.com