KAZAK GAZETECİLER BAŞKAN MUSTAFA IŞIK’A “ŞAPAN” GİYDİRDİ
  • Reklam

KAZAK GAZETECİLER BAŞKAN MUSTAFA IŞIK’A “ŞAPAN” GİYDİRDİ

21 Mayıs 2019 - 12:59

Anadolu Spor Gazetecileri Derneği'nin bu yıl ikincisini düzenlediği “ULUSLARARASI SPOR ve TURİZM ZİRVESİ KAMPI” Bursa’nın Gürsu ilçesinde bulunan Adrenalin Park’ta gerçekleştirildi. Kampa katılmak üzere geldikleri Bursa’da Gürsu Belediyesi’nin konuğu olan Kazak Gazeteciler, Başkan Mustafa Işık’a, geleneksel Kazak kıyafeti olan “Şapan”ı giydirip hediye etti. 
Kazakistan Türk Dili Konuşan Gazeteciler Vakfı Başkanı Naziya Bissenova, Gürsu Belediyesi’nin ev sahipliğine teşekkür ederek, “Gürsu yemyeşil çok güzel bir ilçe. Adrenalin Park’a deta hayran kaldık. Basın mensubu arkadaşlarımız da 3 gece 4 gün geçirdikleri Gürsu Adrenalin Park’ta, çok anlamlı izlenimler edinip, gözlemde bulundular. Sayın Mustafa Işık Başkana çok teşekkür ediyoruz” dedi. 
Konukları Bursa’da görmekten çok mutlu olduklarını ifade eden Gürsu Belediye Başkanı Mustafa Işık ise,”Atalarımızın kardeş evlatları olarak anlamlı ziyaretten çok mutlu oldum. Kardeş iki ülke basın mensuplarının, gençlerinin ve halkının kaynaşması, aynı kültürün bir parçası olarak birlik, beraberlik ve dayanışma içinde olmaları tabii ki çok güzel bir hadise. Çünkü bizler aynı kültürel renkleri paylaşan, benzer ortak kıymetlere sahip halklarız. O nedenle Anadolu Spor Gazetecileri Derneği’ni de böyle bir organizasyon nedeniyle Genel Başkan İbrahim Erdoğan, Genel Başkanvekili Yüksel Baysal ve Genel Başkan Yardımcısı Ömer Aydoğdu’nun şahsında kutluyorum. Geleneksel hale gelen bu projeye veya bu türden sosyal projelere Her zaman destek vermeye hazırız. Gürsu’ya da böylesi yakışır” dedi.
Anadolu Spor Gazetecileri Derneği (ASGD) Genel Başkanı İbrahim Erdoğan da konu ile ilgili olarak yaptığı açıklamada, “ASGD olarak sosyal sorumluluk projelerine ağırlık veren bir özelliğimiz var ve bunu uluslararası nitelik taşıyan bir proje ile bir kez daha hayata geçirmenin heyecanını yaşıyoruz. Yoğun ilgi gören organizasyonumuza yurtiçi ve yurtdışından iştirak edecek olan gazeteci meslektaşlarımız, sporcular ve gençler, öyle sanıyoruz ki yaşanmışlıkları arasına çok güzel anıları katacaklar. Gürsu Adrenalin Park’taki etkinliklerimiz, onları günlük hayatın ve iş yaşamının yıpratıcı stresinden arındıracak ve bol oksijenli ortamda enerji depolamalarını sağlayacak.  Projemize ev sahipliği yapan Gürsu Belediye Başkanımız Sn. Mustafa Işık’a ve Bursa Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Özer Matlı’ya, Gemlik Belediye Başkanı Mehmet Uğur Sertaslan ile katkı sağlayan kişi, kurum ile kuruluşlara çok teşekkür ediyoruz” dedi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Fikirtepe'de bin 380 dairelik sitede yıllardır elektrik ve su sorunu yaşıyorlar
Fikirtepe'de bin 380 dairelik sitede yıllardır elektrik ve su...
Göklerin emektar terminatörü, bu sefer savaş için değil eğitim için Antalya'da
Göklerin emektar terminatörü, bu sefer savaş için değil eğitim...
www.gazeteabc.com