KILIÇDAROĞLU DA ATATÜRK’Ü UNUTTU
  • Reklam

KILIÇDAROĞLU DA ATATÜRK'Ü UNUTTU

Bildiğiniz üzere birkaç gündür Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı ile ilgili yaptırdığı kutlama çalışmalarında, Atatürk'ü anma cümlesi kullanılmamış ve yurt genelinde tepki almış idi. Yapılan Kamuoyu açıklamasında sehven yapıldığı söylenmiş ve özür dilenerek halkın tansiyonu normale gelmiş idi. Taki CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun tiwiter hesabındaki videoya kadar... O da Atatürk'ü unuttu...

17 Mayıs 2019 - 13:24 - Güncelleme: 17 Mayıs 2019 - 14:00

Kılıçdaroğlu videonun devamında Başta Atatürk'ü anarak sözlerine devam etsede eleştirilere konu olan bayramın adının Atatürksüz söyleniyor olamsı idi.
İşte KEmal KIlıçdaroğlu'nun açıklaması... https://twitter.com/kilicdarogluk/status/997552840091545601 

Bayramın adı ile ilgili olanlar bukadar da değil daha vahim hal almaya başladı durum. Öyle ki, Anakara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş'da  Unutanlar kervanına katıldı.

İşte Ankara Büyükşehir Belşediye Başkanlığı resmi internet sitesindeki haber;

15 May 2019, Çarşamba

ANKARA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI MANSUR YAVAŞ BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE MECLİS ÜYELERİ İLE BİRLİKTE İYİ PARTİ GENEL BAŞKANI MERAL AKŞENER’E NEZAKET ZİYARETİNDE BULUNDU

-İYİ PARTİ GENEL MERKEZİ’NDE GERÇELEŞEN ZİYARETTE BAŞKAN YAVAŞ, GENEL BAŞKAN AKŞENER’İ 19 MAYIS GENÇLİK VE SPOR BAYRAMI KUTLAMALARINA DAVET ETTİ

-BAŞKAN YAVAŞ:

19 MAYIS GENÇLİK VE SPOR BAYRAMI’NIN 100. YILINI BÜYÜK BİR COŞKUYLA KUTLAYACAĞIZ”

“TÜM ANKARALILARI ATATÜRK KÜLTÜR MERKEZİ’NDEKİ KUTLAMALARA DAVET EDİYORUM”   

         iyi_parti_330.jpgAnkara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, Büyükşehir Belediye Meclisi üyeleri ile birlikte İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’e, nezaket ziyaretinde bulundu. 

         İYİ Parti Genel Merkezi’nde gerçekleşen ziyarette Başkan Yavaş, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’i, Ankara Büyükşehir Belediyesi tarafından gerçekleştirilecek “19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı”kutlamalarına davet etti.

19 MAYIS’IN 100. YILI

         İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Başkan Yavaş’ın ziyaretinden ve davetinden duyduğu memnuniyeti dile getirerek, Meclis üyeleri ile birlikte Başkan Yavaş’a başarı dileklerini iletti.       

         Bu yıl 100. yılı kutlanacak olan “19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı”nın Büyükşehir Belediyesi tarafından görkemli bir şekilde kutlanacağını belirten ve gazetecilerin sorularını yanıtlayan Başkan Yavaş,  “Biz bu yıl 19 Mayıs’ın 100. yılını Ankara’da coşkuyla kutlamak istiyoruz. Akşama Haluk Levent konserimiz var. 19 Mayıs kutlamalarına tüm Ankaralıları bir kez daha davet ediyorum” dedi.

HABERİN LİNKİ; https://www.ankara.bel.tr/haberler/baskan-yavastan-iyi-partiye-nezaket-ziyareti

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Bakan Akar, AB Dış İlişkiler ve Güvenlik Politikası Yüksek Temsilcisi Borrell ile görüştü
Bakan Akar, AB Dış İlişkiler ve Güvenlik Politikası Yüksek...
Başkan Kassanov'dan, Ahıska Türkü gence tekerlekli sandalye
Başkan Kassanov'dan, Ahıska Türkü gence tekerlekli sandalye
www.gazeteabc.com