MİLLET BURSA’DA MEYDANLARA SIĞMADI
  • Reklam
  • Reklam

MİLLET BURSA’DA MEYDANLARA SIĞMADI

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu Bursa'da düzenlenen ortak mitingde vatandaşlara hitap etti. Vatandaş miting alanına sığmadı.

28 Mart 2019 - 17:51

Meral Akşener ve Kemal Kılıçdaroğlu’nun konuşması öncesinde, vatandaşların ellerindeki Türk Bayrakları ile kırmızıya boyanan alanda İstiklal Marşı okundu. Konuşma yapmak için kürsüye ilk olarak  Nilüfer Belediye Başkanı ve İYİ Parti ve CHP’nin Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı ortak adayı Mustafa Bozbey çıktı. 


BAHAR DA, GELECEK YÜZLERİMİZ GÜLECEK

"Bu güzeller güzeli kent Bursa’yı birlikte yönetmek için sayılı günler kaldı.  31 Mart’ı coşkuyla bekliyoruz. Sizin derdinizi dert edineceğiz. Çevre sorunlarıyla baş etmeyi temiz hava ile buluşturmayı biz biliriz.  Ekonominin nasıl geliştirileceğini biz biliriz. Biz köy çocuğuyuz çiftçinin halini biz biliriz. Turizm kenti Bursa’yı oluşturmayı biz biliriz. Şeffaf olmayı, birlikte yönetmeyi biz biliriz. Çünkü bunların hepsini Nilüfer’de yaptık; sıra şimdi Bursa’da. Nilüfer’in başarı hikayesi ortada. Yaptıklarımız yapacaklarımızın teminatıdır. Derdimiz Bursa; bahar da gelecek yüzümüz de gülecek." şeklinde konuştu. 

BOZBEY’DEN İNDİRİM MÜJDESİ

Vatandaşa müjdeyi arka arkaya veren Bozbey, “Biz Bursalıları ucuz ulaşıma kavuşturmaya geliyoruz. İlk ve ortaöğretim öğrencilerine okullara gidiş gelişlerinde ulaşım ücretsiz olacak. Tramvaylar dini ve milli bayramlarımızda ücretsiz olacak. Su için evlerde yüzde 25 iş yerlerinde de yüzde 20 indirim müjdesi veriyorum. Halk kartları ile dertlere derman olmaya geliyoruz. Sizi gülümsetmek için geliyoruz. Tek bir çocuk yatağa aç girmesin, anne babalar evlatlarının cebine harçlık koyabilsin diye geliyoruz." dedi.

MERAL AKŞENER: “BURSA ÖYLE BİR ŞEHİRDİR Kİ…”

Vatandaşları selamlayan Akşener Bursa'nın çok değerli bir kent olduğundan bahsederek şu sözleri kullandı: " Bursalı kardeşlerim aranızda olmaktan duyduğum heyecanı sizinle paylaşıyorum. Ben Bursa öğretmen okulu mezunuyum, 4 yıl burada okudum. Milletimizin parasıyla devletimizin açtığı okulda yatılı okudum. Milletimizden aldıklarımızı ödeyebilmek için yola çıktık.Bursa öyle bir şehirdir ki çinilerinin içine ezan sesi sinmiştir. Akif'e Bülbül şiirini yazdırmıştır. Evliya Çelebi'ye şiir yazdırmıştır. Bu bir yerel seçim. Mustafa Bozbey sadece Bursa'ya ne yapacağını anlattı. Olması gereken bu. Projelerinden bahsetti, Nilüfer'e yaptıklarından bahsetti. Genel seçimlere yönelik tek kelime etmedi. Cumhur ittifakının mensuplarına tek kelime etmedi. İşte Millet İttifakı bu anlayışla kuruldu. "

Vatandaşlar ellerinde pankartlar ile Meral Akşener'i dinledi. 

 

KEMAL KILIÇDAROĞLU; " BETON BURSA DEĞİL YEŞİL BURSA YAPACAĞIZ"

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in ardından ise CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu konuştu. İktidarın beka söylemlerini eleştiren Kılıçdaroğlu şu ifadeleri kullandı:"Bursa sıradan bir kent değildir. Bursa’da yaşamak bir ayrıcalıktır. Beton Bursa değil tekrar yeşil Bursa yapmak istiyoruz Mustafa Bozbey’i seçildikten sonra takip edip hangi vaadi yerine getirdiğine bakacağım. Diyorlar ki beka sorunu var. Türkiye Cumhuriyeti’nin beka sorunu  var demek Türkiye Cumhuriyeti yok edilmek üzere demektir. Türkiye Cumhuriyeti devleti en kuvvetli en güçlü devletlerinden birisidir. Muhtarı seçtik, muhtarın ne beka sorunu var? Geçtik muhtarı, meclis üyeleri…  İl Genel Meclisi Başkanı, Vali ne beka sorunu; Vali yerinde duruyor onu da sen tayin ediyorsun." Dedi.


YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
Reklam
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Polisten kaçan otomobil 4 kişiyi ezdi
Polisten kaçan otomobil 4 kişiyi ezdi
Sahipsiz elbise ve ayakkabı ihbarı sahil ve kıyı emniyetini harekete geçirdi
Sahipsiz elbise ve ayakkabı ihbarı sahil ve kıyı emniyetini...