MUDANYA’DA ZABITA, SURİYELİLERİN SAHİL İŞGALİNE DUR DEDİ
 • Reklam

MUDANYA'DA ZABITA, SURİYELİLERİN SAHİL İŞGALİNE DUR DEDİ

Mudanya Belediye Başkanı adeta Suriyelilerin işgal ettiği Mudanya sahillerini işgalden kurtardı. Bursa Büyükşehir Belediyesi sorumluluğunda olmasına rağmen, bu işgal ve düzensizlik konusunda Büyükşehir Belediyesi kılını kıpırdatmayınca, Mudanya Belediye Başkanı Hayri Türkyılmaz, aylardır Suriyelilerin işgal ettiği Mudanya sahilindeki Suriyelilere ait çadır ve hayvanları zabıta marifeti ile toplatırdı.

07 Haziran 2019 - 12:25 - Güncelleme: 08 Haziran 2019 - 21:54

Daha önce yaptığımız haberde Mudanya sahilleri işgal atında haberinde, artık Mudanyalıların sahili kullanamadığını ve sağlık açısındanda özellikle at ve develeri ile tehlike yarattıklarını kamuaoyuna duyurmuş idik.

Bursa Büyükşehir Belediyesinin ve Başkan Alinur Aktaş'ın kulak tıkadığı Suriyeliler konusunda, Mudanya Belediyesi kendi görevi olmamasına rağmen kolları sıvadı. 

Yaptığı açıklamada,"Ya  bize uyacaklar yada geldikleri ülkelerine geriye dönecekler" diyen Mudanya Belediye Başkanı Hayri Türkyılmaz "Kendi insanlarımızın rahatsız edilmesine izin vermem" dedi. Bu örnek davranış ve kararlı duruş, Mudanya halkı tarafından memnuniyet ile karşılandı. 

Türkyılmaz sözlerine şöyle devam etti "Hiç kimsenin başkalarını rahatsız etme özgürlüğünü engelleme hakkı yoktur. Bizim çocuklarımız onların özgürlüğü için şehit olurken analarımız ağlarken ülkem ağlarken ekonomimiz bu kadar kötüye giderken onların zevki sefa içinde yaşamaları ve bizim insanımızı rahatsız etmelerine tahammül edemeyiz"

Zabıta Nöbette;

Yeniden gelişebilecek bir sahil işgaline karşı, Mudanya Belediyesi Zabıta ekipleri, sorumluluğu Bursa Büyükşehir Belediyesinde olmasına rağmen sahilde nöbet tutarak Suriyelilerin tekrar Mudanyalıları huzursuz etmelerinin önüne geçmeye çalışıyorlar.

Özellikle son günlerde Ülkenin dörtbiryanında Suriyeliler tarafından yaratılan gerginlik, kavga ve yaralamalar düşünüldüğünde Mudanya daha güvenli ve daha sakin bir yer haline gelecek.

İşte Uygulama ve Sahilin Yeni Hali

 

 

YORUMLAR

 • 8 Yorum
 • FERDİ
  11 ay önce
  KEŞKE TÜM BELEDİYECİLER SİZİN GİBİ HALKINI DÜŞÜNSE, BU SOYSUZLARA BU KADAR RAHAT HAREKET ETME ÖZGÜRLÜĞÜNÜ VERMESE. TEBRİK EDERİM GERÇEKTEN HELAL OLSUN SİZE VE CESARETİNİZE.
 • selda cetin
  11 ay önce
  helal olsun tobruk ediyorum
 • ozan bey
  11 ay önce
  tebrik ederim sayın başkanı. gayet yerinde bir uygulama.
 • Recep
  11 ay önce
  Senin gibi başkana can kurban
 • murat
  11 ay önce
  helal olsun başkana aslında geç bile kalınmış bir karardı biz bursa da doğduk bursada büyüdük bu terbiyesizler kadar rahat hareket edimiyoruz zaten aile terbiyemizde buna müsade etmez inşallah bir an önce kendi ülekelerine dönerler herkez rahat eder YARATILANI SEVERİZ YARATANDAN ÖTÜRÜ ama herkez HADDİNİ bilmesi lazım
 • Yagmurdoruk
  11 ay önce
  Helal olsun be adam gbi adam sonunda heryerdeler karinca surusu gibi nefret ediyoriz onlardan nefret
 • Sevinc
  11 ay önce
  Tebrik ederim belediye başkanını darısı istabul ve diğer ilçelere
 • ZEHRA savu
  11 ay önce
  Hadi inşaallah allah razı olsun rezillik bitsin Mudanyalı olarak çooook sevindim
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Mayıs ayı işsizlik ödeneği ve kısa çalışma ödeneği ödemeleri 1-5 Haziran'da
Mayıs ayı işsizlik ödeneği ve kısa çalışma ödeneği...
Silivri'de otomobil bir evin odunluğuna girdi
Silivri'de otomobil bir evin odunluğuna girdi
www.gazeteabc.com