ORHANGAZİ’Yİ BİRLİKTE YÖNETECEĞİZ
  • Reklam
  • Reklam

ORHANGAZİ'Yİ BİRLİKTE YÖNETECEĞİZ

Millet İttifakı İYİ Parti Orhangazi Belediye Başkan Adayı İsmail Yılmaz, önceki gece Fenerbahçeliler Derneği’ni ziyaret etti.

13 Mart 2019 - 11:40 - Güncelleme: 15 Mart 2019 - 14:02

Dernek yöneticileri ve dernek üyeleri tarafından coşku ile karşılanan İsmail Yılmaz burada yaptığı konuşmada, “Keşke siyasi konuşmalarımıza eleştiriyle değil, projelerimizi anlatarak başlasaydık. Ama bizim öncelik verdiğimiz ilk proje Orhangazi Belediyesi'nin itibarının sağlanması ve belediyeden alacaklı mağdurların borcunu ödemesi olacak. Hesaplaşmadan helalleşmek olmayacak” dedi.

TÜYÜ BİTMEDİK YETİMİN HAKKI VAR 

İtibarı yeniden sağlamalıyız diyen Yılmaz sözlerine şöyle devam etti: "Size boş vaatler ile değil, gerçekler ile yaklaşarak yönetimi ele alacağız. Buradan boş keseden sallamak kolay, bunu yaparım şunu yaparım diye insanların aklını karıştırmak mümkün. Ama bu belediyede 80 bin Orhangazilinin hakkı var. Tüyü bitmedik yetimin hakkı var. Biz bunları gözetmeden, boş vaatler, lüks ile bu belediyeyi yönetime taraftarı değiliz. Örneğin belediyede 4 belediye başkan yardımcısı var, şoförü var, sekreteri var. Bu tarz israfların önüne geçeceğiz. Önce alacaklıları mağdur etmeyerek belediyemizi bu bataktan kurtarıp itibarını kazandıracağız. Projelerimiz çok ve tüm bu projeleri hayata geçirmeye talibim. Ama önce itibar yeniden sağlanmalı. Hizmet gelecek, bunun için iktidar olmaya gerek yok. İyi Parti milletvekillerimiz, CHP milletvekillerimiz ve Başkan Bozbey'in de desteği ile Orhangazi eski itibarına kavuşacak."

ORHANGAZİ’NİN PARASI RANT UĞRUNA HEBA EDİLMİŞTİR

Köklü çözümler üretmek için canla başla çalışacağını söyleyen Yılmaz "Orhangazi'deki yolların darlığından ve yayaların kaldırımlardan geçerken zorlanmasından yakınan bir dernek mensubuna cevap veren Yılmaz, yolların böyle olmasının sebebi yine belediyenin bir parke firmasına sağlamış olduğu ayrıcalıktan kaynaklanmaktadır. Parke taşı üreticisinin menfaatini Orhangazi menfaatinin önüne geçirmesinden kaynaklanmaktadır. Birçok köyümüzde kenarlarda yığılı, atıl durumda parke taşları görürsünüz. Bu adamlar bir yıl önce firmalarını kapatmışlar ve kapatmadan önce parke taşların her yere yığmışlardır. Sonuç olarak Orhangazi'nin parası yine rant uğruna heba edilmiştir. kaldırımdan halk gerektiği gibi yararlanamamaktadır. Çünkü kaldırım işgallerinin önüne yine siyasi çıkar için geçilememektedir. Biz yapacağımız uygulamalar ile hem ilçe esnafının hem de kaldırımları kullanan vatandaşlarımızın sorununa köklü çözümler getireceğiz. " ifadelerini kullandı. 

BİRLİKTE YÖNETECEĞİZ

 "‘Belediye Başkanına ulaşabilecek miyiz?’ sorusuna yanıt veren İsmail Yılmaz, "Bir Belediye Başkanı itibarını kaybettiyse, toplum içine çıkacak yüzü kalmadıysa halkı ile yüzleşmek istemez. İşte bunun için önce itibar diyoruz. Bu itibarda Orhangazi bütçesinden ekstra, fuzuli harcamaları ile değil, gerçek anlamda tasarruflu ve halkın menfaatlerine yönelik harcamalar ile kazanabiliriz. Ben her zaman Halkımın içerisindeydim. Bundan sonra da yine böyle olmaya devam edeceğim. Bana bu görevi verdiğiniz takdirde yine sizlerden biri olarak sorunları ve çözümleri birlikte paylaşarak Orhangazi yöneteceğiz." şeklinde konuştu. 

VAATLERİNİN ALTINDA EZİLDİLER 

Orhangazi'nin içi rahat olsun diiyen Belediye Başkan Adayı İsmail Yılmaz "Belediyede 1000 kişinin çalıştığı, 150 kişilerinde belediyeye gelmeden maaş aldığı yönünde duyumlar var. Mevcut Belediye Başkanı Gücü bu şekilde yanına çekmeye çalışmış. Sonunda da vaatlerinin sözlerinin altında ezilmiştir. Biz yanımıza duranlara bir şey vaat etmiyoruz. Belediye Orhangazi halkının bize emaneti. Tüm bu arkadaşlarım da bunun bilincinde ve gönüllülük esası ile tamamıyla Orhangazi menfaatleri doğrultusunda yanımızdalar. Bu yüzdendir ki, bizim kılıcımızın her iki tarafıda keser. Orhangazililerin için rahat olsun. Çalışanlar konusuna gelince; bu insanlar bu işlere yerleşmiş, işim var diye borçlanmış. ‘Hadi sen çık’ diyemezsin ki. Sözleşmesi bitmeye yakın kendilerine belediye dışında iş konusunda yeni imkanlar sağlayacağız. 150 adet çalışmadan maaş alan vatandaşımızın olduğu söyleniyor. Diğer tarafta da Büyükşehir'e geçirildiğinde Orhangazi Belediyesi bünyesinde geçen 150 araç var, kaderine terk edilmiş. Oradan buradan araç kiralayacağımıza, bütçeye külfet olacağımıza, bu vatandaşları bunların başına geçirir; hem onları işsiz bırakmamış, hem araçları atıldığından kurtarmış, hem de belediyeyi tasarrufa geçirmiş oluruz. " diyerek konuşmasını sonlandırdı. 


YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
Reklam
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Ev sahibinin silahla hırsızları kovalaması kamerada
Ev sahibinin silahla hırsızları kovalaması kamerada
Ramazan'da balık fiyatları aynı ama pek alan yok
Ramazan'da balık fiyatları aynı ama pek alan yok