PİREMİR KAPALI PAZAR YERİNDE SONA GELİNDİ

PİREMİR KAPALI PAZAR YERİNDE SONA GELİNDİ

Yıldırım Belediyesi, Piremir Mahallesi sakinlerinin modern ve sağlıklı koşullarda alışveriş yapacağı kapalı pazar yerinin inşasında sona yaklaştı.

09 Şubat 2019 - 12:29

Sokak aralarında kurulan pazar yerlerinin yerine modern kapalı pazar alanları oluşturarak vatandaşların yüzünü güldüren Yıldırım Belediyesi, Piremir kapalı pazar yerinin inşaatını tamamlamaya yaklaştı. İnşaat çalışmaları yüzde 82’ye ulaşan, toplam 10 bin 516 metrekarelik Piremir Kapalı Pazar Yeri’nde 339 pazar tezgahı ve 150 araçlık otopark alanı yer alacak. Vatandaşların günlük hayatlarını kolaylaştıracak şekilde tasarlanarak çok amaçlı kullanıma sahip olan kapalı pazar yeri, pazarın kurulmadığı günlerde ise otopark olarak hizmet verecek. Modern tesiste ayrıca satış birimleri, kafeterya, zabıta güvenlik noktası, teknik birimler abdesthane ve mescit bulunacak.       

YILDIRIM DEĞERLENİYOR

Kapalı pazar yerlerinin şehirlerin en önemli ortak kullanım alanlarından biri olduğunu dile getiren Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali, “Vatandaşımızın talebi doğrultusunda oluşturulan projelerde özellikle sosyal kullanım alanlarına ağırlık verdik. İnsanlarımızın sosyal buluşma noktaları olan spor alanlarına, yeşil alanlara ve modern pazar yerlerine çalışmalarımızda büyük pay ayırıyoruz. Bu kapsamda Piremir Mahallemizde yapımı devam eden kapalı pazar yerimiz hizmete girdiğinde bölgedeki yaşam şartlarında değişimler yaşanacak. Vatandaşlarımızın ve pazarcı esnafımızın daha iyi şartlarda alışveriş yapmalarını sağlamak amacıyla göreve geldiğimiz günden itibaren ilçemize 6 kapalı pazar alanı kazandırdık. Bu vesileyle hemşehrilerimiz modern tesislerde, hijyenik koşullarda gönül rahatlığıyla alışverişlerini tamamlıyor. Piremir Kapalı Pazar Yeri’ni de vatandaşlarımızın kullanımına açtıktan sonra özellikle pazarın kurulduğu günlerde oluşan araç yoğunluğu ortadan kalkarak trafikte rahatlama olacak. Bu sayede hem bölge insanımıza rahat nefes aldıracağız hem de sosyal hayattaki değişimi gerçekleştirerek mahallemizin değerini artıracağız.” ifadelerini kullandı.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Bakan Dönmez: "Üçüncü sondaj gemimiz yola çıktı"
Bakan Dönmez: "Üçüncü sondaj gemimiz yola çıktı"
Nihat Özdemir: "İzmir'e bir milli maç vermek istiyoruz"
Nihat Özdemir: "İzmir'e bir milli maç vermek...
www.gazeteabc.com