Pisidia Antiokheia Kazısı’nın 2020 yılı çalışmaları...
  • Reklam
  • Reklam

Pisidia Antiokheia Kazısı'nın 2020 yılı çalışmaları tamamlandı.

Isparta'nın Yalvaç ilçesi sınırlarında bulunan ve Kültür ve Turizm Bakanlığı'nın yılın on iki ayı çalışmalarına destek verdiği yirmi kazıdan biri olan Pisidia Antiokheia Kazısı'nın 2020 yılı çalışmaları tamamlandı. Süleyman Demirel Üniversitesi Arkeoloji Bölümü Öğretim Üyesi Prof.Dr. Mehmet Özhanlı tarafından yürütülen kazı çalışmalarının 2020 yılı bulgularıyla ilgili haber ve görseller değerlendirmenize sunulmuştur.

27 Kasım 2020 - 11:21

Isparta'nın Yalvaç ilçesi sınırlarında bulunan ve Kültür ve Turizm Bakanlığı'nın yılın on iki ayı çalışmalarına destek verdiği yirmi kazıdan biri olan Pisidia Antiokheia Kazısı'nın 2020 yılı çalışmaları tamamlandı. 

Süleyman Demirel Üniversitesi Arkeoloji Bölümü Öğretim Üyesi Prof.Dr. Mehmet Özhanlı tarafından yürütülen kazı çalışmalarının 2020 yılı bulgularıyla ilgili haber ve görseller değerlendirmenize sunulmuştur. 

Kazı çalışmalarının haberleştirilmesi tarih, kültür, turizm ve bilim dünyamıza önemli katkı sağlayacak, bu konuya ilgi duyan kesimlerin yanı sıra vatandaşlarımızın da bilgi sahibi olması açısından da önem taşıyacaktır denildi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Aydın Devlet Hastanesi'nde yeni başhekim Türkkan göreve başladı
Aydın Devlet Hastanesi'nde yeni başhekim Türkkan göreve...
Eski küpler, tarihi elbiseler ve eski keçeler sanat eseri oluyor
Eski küpler, tarihi elbiseler ve eski keçeler sanat eseri oluyor
www.gazeteabc.com