SAĞLIKÇILAR İŞARET DİLİNİ ÖĞRENDİ
  • Reklam
  • Reklam

SAĞLIKÇILAR İŞARET DİLİNİ ÖĞRENDİ

Bursa İl Sağlık Müdürlüğü’nün, işitme engelli vatandaşlar ile sağlık personeli arasında etkili iletişim kurulabilmesi amacıyla düzenlediği sertifikalı işaret dili eğitim programı tamamlandı.

04 Nisan 2019 - 12:04

Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı Halk Eğitim Merkezleri’nde görevli eğitimciler tarafından 6 farklı noktada verilen derslere, il genelindeki tüm kamu sağlık kurumlarında çalışan 110 gönüllü sağlık personeli katıldı. Toplamda 6 hafta süren eğitimde başarılı olan kursiyerlere Sağlık Müdürlüğü Kamu Hastaneleri Hizmet Başkanlığı’nda gerçekleştirilen törenle sertifikaları takdim edildi. Törene Bursa İl Sağlık Müdürü Dr. Özcan Akan, Sağlık Müdürlüğü yöneticileri ve sağlık personelleri katıldı.

Törende konuşan Bursa İl Sağlık Müdürü Dr. Özcan Akan, “Engelliler ile hastanelerimizde çalışanlar arasında etkili iletişim kurabilmek, sağlık hizmeti erişimini kolaylaştırmak ve oluşabilecek iletişim sorununu ortadan kaldırmak amacıyla gerçekleştirilen bu eğitimleri çok önemsiyoruz. Eğitim alan çalışanlarımızın, işitme engelli hastalarımızın hastanelerimizde verilen sağlık hizmetinden en iyi şekilde faydalanmaları, sağlık problemlerini etkin bir şekilde anlatmalarında kolaylık sağlanması ve tedavilerinin ivedilikle yapılmasında etkin bir rol alacaklarına inanıyorum” dedi.

Öğrendiklerini Sergilediler

Akan’ın konuşmasının ardından tören, kursiyerlerin eğitim süresince öğrendiklerini sahnede katılımcılarla paylaşmasıyla devam etti. Çanakkale Türküsü, bir kursiyer tarafından işaret dili ile seslendirilirken, bir başka kursiyer ise Barış Manço’nun sevilen şarkılarına işaret dili ile hayat verdi. Tören sonunda kursiyerlere sertifikaları, Bursa İl Sağlık Müdürü Dr. Özcan Akan tarafından takdim edildi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
Reklam
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Bursa BTM ile bilim dolu yaz
Bursa BTM ile bilim dolu yaz
KOBİ ve işletmelere 25 milyar TL kredi
KOBİ ve işletmelere 25 milyar TL kredi