"SİMURG" DAN MEDYA MENSUPLARINI ŞIMARTAN NEFES TESTİ
  • Reklam

"SİMURG" DAN MEDYA MENSUPLARINI ŞIMARTAN NEFES TESTİ

Gürsu Adrenalin Park’ta yapılan ASGD 2. Uluslararası Spor ve Turizm Zirvesi Kampı, nefes tekniği seansına da sahne oldu. İstanbul’dan özel olarak davet edilen Simurg Nefes Tekniği Uygulama Ekibi tam 10 kişiden oluşan Koç Takımı ile gazetecilere doğru nefes alma yöntemini öğretti.

27 Mayıs 2019 - 13:09 - Güncelleme: 27 Mayıs 2019 - 13:33

Anadolu Spor Gazetecileri Derneği tarafından bu yıl ikincisi düzenlenen Uluslararası Spor ve Turizm Zirvesi’nde, panel, toplantı ve çeşitli aktivitelerin yanı sıra nefes tekniği uygulaması da gerçekleştirildi.

Gürsu’nun Ericek Köyü yakınlarındaki muhteşem doğada, Gürsu Belediyesi tarafından kurulan Adrenalin Park Tesisleri’nde 4 gün 3 gece süren ve tam anlamıyla bir kamp ortamında gerçekleştirilen etkinliklerin, nefes tekniği seansı da oldukça ilgin geçti ve doğru nefes alma tekniklerinin öğrenilmesi açısından oldukça yararlı sonuçlar elde edildi.

ASGD tarafından İstanbul’dan özel olarak davet edilen Simurg Nefes Tekniği Uygulama Ekibi, tam 10 kişiden oluşan Koç Takımı ile katılımcı gazetecilere doğru nefes alma yöntemini öğretti.

Programa yurtiçi ve yurtdışından katılım sağlayan 103 gazeteciye, Adrenalin Park’taki anfi tiyatro sahnesinde yaklaşık 45 dakikalık bir seans uygulayan Simurg ekibi, basın mensuplarını seans sırasında tek tek gözlemleyerek, her birine ayrı ayrı bilgilendirip doğru nefes almanın inceliklerini anlattılar.

Seansın çok yararlı geçtiğini ve kampa katılmaktan büyük memnuniyet duyduğunu söyleyen, gazetecilerin ilgisinden de çok memnun olduğunu söyleyen Simurg Nefes Tekniği Uygulama Koordinatörü ……………………………… , basın çalışanlarının aslında doğru nefes almayla çok daha başarılı olacaklarını vurguladı. Basın mesleğinin ne denli zor ve stres yüklü olduğunu bildiği ifade eden ………………., “Uluslararası Spor ve Turizm Zirvesi gerçekten bizlerin de gelmesiyle gazeteci arkadaşlarımız için büyük fırsat oldu. Çünkü doğru nefes alma tekniğini öğrenmenin insana çok şey kazandırdığı bilimsel bir gerçektir. Pek çok hastalığın doğru nefes yöntemiyle yenildiğini Tıp bilimi de kabul ediyor. Vücudumuzdaki tüm organlara, bedenimizin en uzak köşesine veya fiziksel yapımızın en küçük hücresine kadar oksijenin ulaşmasını sağlayan tek yöntem ancak doğru nefes tekniği ile mümkün olabilmektedir” dedi.

Anadolu Spor Gazetecileri Derneği Genel Başkan Yardımcısı Ömer Aydoğdu da, kendilerini kırmayıp kampa katılan Simurg ekibinin projeye ayrı bir anlam kattığına değindi. Aydoğdu, “Gürsu Belediye Başkanımız Mustafa Işık’ın ev sahipliğinde gerçekleştirdiğimiz uluslararası projemizde, nefes tekniği uygulaması yapabilmemiz de, meslektaşlarımız için çok güzel bir fırsat oldu. Çünkü gazetecilik son tahlilde bir beyin işidir, bir fikir üretme mesleğidir. Dolayısı ile beyin hücrelerimizin de, ancak doğru nefes tekniği ile yeterli oksijeni alabileceğini böylelikle öğrenmiş olduk. Simurg Nefes Ekibini  bizler ile buluşturan sayın Tülay Bozkaya'ya,  muhteşem anlatımı ile Şebnem Berbeni'ye ve Simurg lideri Serap Gülşen'e Bursa’ya gelerek , Gürsu Adrenalin Park’taki projemizde, basın çalışanlarına böyle bir olanak sağladığı için mutluyuz, kendilerine çok teşekkür edeiyoruz.  Organizasyonumuza ayrı bir renk katan Simurg Nefes Koçlarına Liderleri ………………………………. ‘in şahsında  çok teşekkür ediyoruz” şeklinde konuştu.

 


 

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Beşiktaş, Fenerbahçe, Galatasaray ve Trabzonspor'dan, '15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü' mesajı
Beşiktaş, Fenerbahçe, Galatasaray ve Trabzonspor'dan, '15...
Ardahan'da nesli tükenmekte olan alaca sansar görüldü
Ardahan'da nesli tükenmekte olan alaca sansar görüldü
www.gazeteabc.com