BURKAY HAKKINDA BİR KAÇ SÖZ…
  • Reklam
  • Reklam
Ercan Akyıldız

Ercan Akyıldız

BURKAY HAKKINDA BİR KAÇ SÖZ…

28 Haziran 2017 - 12:34

Bu defa hiç mütevazı olmaya niyetim yok.
Mübarek Ramazan Bayramın ilk günün de bazı gerçekleri de yüksek sesle dillendirmenin zamanı geldi.
Kişilerin siyasi düşünceleri görüşleri ne olursa olsun,halka hizmeti hakka hizmet kabul edip gecesini gündüzüne katan insanları mutlaka ama mutlaka “sırt üstü” yatıp ahkam kesenlerden ayır etme becerisini göstermeliyiz.
Gazete sütunlarda ya da sosyal medyada yer alan yazılarımızın yarattığı toplumsal etki ve gücü dikkate alarak, insan ayrımı yapmadan, güzel olan her şeyi ve güzel insanları bu  anlamlı günde alkışlamayı görev sayıyorum.
Demek ki diyorum, kamuoyunun huzurunda olmak böyle bir şey; her görüşten ve her niyetten insanın dikkatini çekebiliyorsunuz!
Takdir etmesini bilen, varlığımızın gerçek sebebi güzel insanların ve onların yüreklerinden fışkıran düşüncelerini toplumla paylaşmak, kalem erbabı olan herkesin, esas görevleri arasında yer almalıdır.
Bana göre bugün,bir insan da olması gereken en yüksek değerleri üzerinde taşıyan, Bursa Ticaret  ve Sanayi Odası Başkanı İbrahim Burkay’dan bahsetmek istiyorum.
Bursa büyürse Türkiye büyür” sloganıyla çıktığı yolda mücadelesini sürdüren  BTSO Başkanı İbrahim Burkayı farklı bir perspektiften anlatmak istiyorum.
Şimdi;
Siz hiç ipek böceği kozası gördünüz mü?
Koza nasıl oluşur, mesela bilir misiniz?
Tırtıl, önce kozanın dış kısmını sonra kendi vücudunun etrafını örter, sabırla ve görünmez olur.
Bursa Koza Birlikte yıllarını vermiş Durmuş adında bir dostumun  sayesinde benimde izleme fırsatım oldu.
Muhteşemdir.
Günleri “ Bursa’ya ülkeye daha fazla ne yapabiliriz” düşüncesiyle geçen ve ekip ruhuyla hareket eden İbrahim Burkay bana İpekböceği kozasını anımsatıyor.
Yıllarca ulaşılmaz bir yermiş gibi duran BTSO’nun kapılarını sanayiciye  açmakla kalmadı,tüm iş çevreleriyle buluşturmayı başardı.
Yaptıklarına ve yapmayı planladığı projelerine rağmen, sürekli birileri tarafından kolundan, bacağından tutulup aşağı çekilmek istenen ama hiç fark etmemiş gibi yoluna devam edip, ideallerinden asla vazgeçmeyen BTSO yönetim kurulu Başkanı İbrahim Burkay…
Önceki akşam bir araya geldiğimiz iftar programında bile yapılan projelerden söz ederken, her tamamlanan projenin kendisini nasıl heyecanlandırdığını ifadeleriyle anlatan İbrahim Burkay…
Anlaşılan kendisinden çok yaptıklarının ön plana çıkmasını istiyor. Bursa sevdalısı. Bitmez, tükenmez bir aşkla koşuşturuyor kentine.
Kendisi gibi bir avuç, inanmış yol arkadaşı ile birlikte çalışıyor, başarıyor, Bursa’ya armağan ediyor ve sonrasında  sessiz sedasız kozasına çekiliyor…
Anlaşılan bu güne kadar ihtiyaç duymamış, gerek görmemiş yaptıklarını göze sokarcasına anlatmaya.
Gazeteci misafirlerine onlarca proje anlatmasına rağmen sorulduğunda;
“Biz Bursa ile birlikte başarıyoruz. Ne yaptıysak birlikte yaptık. Bursa adına, Bursalılarla yaptık, diğer tüm yapılanlar gibi, Bursa için elini taşın altına koyanlar gibi ” diyor, büyük bir tevazuuyla.
Parmakla sayılacak kadar az olan muadilsiz insanlardan biri İbrahim Burkay…
Ömrünü, Bursa’ya  hizmet için adamış biri ile aynı  düşünmek, Bursa için olması gerekenlere aynı pencereden bakmak insanın içini ısıtan bir duygu değimlidir?
Her şeyi hızla tükettiğimiz dünyamızda, şöyle bir etrafınıza baktığınızda,  görüyorsunuz ki, Başka Bursa YOK ama kendini Bursa’ya adayan başka Burkay’larda çok yok.
Bursa’ya hizmet ettiğiniz için,
Bursa’nın değerlerine sahip çıktığınız için,
Ve daima Bursa adına taraf olduğunuz için binlerce teşekkür İbrahim Burkay
BTSO  Başkanı olarak bundan sonra yapacaklarınız için de…
Şimdiden teşekkürler…
Şimdiden İyi bayramlar
Mübarek olsun…

Son Yazılar