Bursalılar Bunu Hak Etti
Ömer AYDOĞDU

Ömer AYDOĞDU

Bursalılar Bunu Hak Etti

11 Temmuz 2019 - 15:42 - Güncelleme: 11 Temmuz 2019 - 15:51

      Bursa son yıllarda aldığı yatırımlar itibari ile geride kalmış ve hatta yapılan stadyum, yol üzerinden yürütülen tramvay gibi yatırımlar ile eleştirilmişti.

Bugün Bursa İl Sağlık Müdürü Dr. Özcan Akan’ın daveti ile yapımı tamamlanan ve 16 Temmuz 2019 da hizmete girecek olan Bursa Şehir Hastanesi tanıtım toplantısına katıldım.

                Tek kelime ile anlatmak gerekirse diyeceğim ama tek kelimeye sığdıramam, zorla anlat deselerdi “Kusursuz” diyebilirim.

                Yap kirala devret formülü ile yapılan Hastane 25 yıl sonra devlete devredilecek.

Dr. Özcan Akan yaptığı açıklamada hastaneyi tamamen yüklenici firma yapmıştır biz bakanlık olarak arsa tahsisi yaptık, binaya 25 yıl kira ödeyeceğiz 25 yıl sonra devletimize devredilecek dedi.

                Hastane tam anlamı ile entegre bir sağlık kampüsü olarak düşünülmüş. Özel hastanelerde alınan hizmetlerin cazibesi artık hasta ve hasta yakınlarını cezbedemeyecek, çünkü Bursa Şehir Hastanesi tam anlamı ile beş yıldız konforunda.

                Ulaşım Konusu;

                Elbette ilk etap da bazı sıkıntılar yaşanabilir ancak dün Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş ve Bursa Valisi Sayın Yakup Canbolat’da hastane ziyaretleri sırasında açıkladılar. Emek’e Tren her ulaştığında otobüs de aynı noktadan hastaneye hareket edecek ki bu süre sadece7 dakika. Aynı zamanda şehrin birçok noktasından hastaneye doğrudan otobüs seferleri başlayacak. Söylemek isterim ki Görükle’den hastaneye ulaşım için otobüsün yanı sıra Görükle Minibüs hattı da kullanılabilir.

                Uzak diyerek serzenişte bulunanlar var elbette ama unutulmamalı ki Bursa’da şehir trafiğini düşününce uzak olması tüm bursanın hayrına olacaktır. Kaldı ki Stadyum ve hemen yanındaki hastane projesi trafik oluşturacakları nedeni ile yerden yere vurulmaya devam ediyor. Bakıyorum Şehir hastanesini de uzak diye eleştiriyorlar.

Oysa ki İl Sağlık Müdürü Akan; açıklamasında “ önce her ilçedeki hastanelerimize gidilecek sevk zinciri çalıştığında Yoğunlukla Şehir Hastanesi değil İlçe hastaneleri tercih edilecek” dedi.

Dip Not :  İl Sağlık Müdürü Dr. Özcan Akan, son 10 yılın en başarılı bürokratı olarak görülüyor ve her ilçeye hastane yaptırmayı başararak Bursalılara hizmet etmeye devam ediyor.

               

 

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..

Son Yazılar