Gençler Kurtuluş Savaşı’nın kadın kahramanlarıyla...
  • Reklam

Gençler Kurtuluş Savaşı'nın kadın kahramanlarıyla tanışıyor

Kurtuluş Savaşı döneminde, Türk kadınının canla başla ortaya koyduğu mücadele Beyoğlu'nda düzenlenen 'Milli Mücadelenin Kadın Kahramanları' konulu seminerlerle gençlere...

04 Aralık 2019 - 16:00 - Güncelleme: 04 Aralık 2019 - 16:00

Kurtuluş Savaşı döneminde, Türk kadınının canla başla ortaya koyduğu mücadele Beyoğlu'nda düzenlenen 'Milli Mücadelenin Kadın Kahramanları' konulu seminerlerle gençlere anlatılıyor.
Türk milleti milli mücadele döneminde kadınıyla, erkeğiyle, genciyle, yaşlısıyla tek yürek olarak büyük bir zafere imza attı. Muharip olarak cephede çarpışan, silah ve mühimmat yapan ve bunları cepheye taşıyan kadın kahramanlar bu zaferin kazanılmasında büyük rol oynadılar. Beyoğlu'nda, kadın kahramanların milletimizin varoluş mücadelesindeki yerlerini ve önemini gençlerimize anlatmak amacıyla 'Milli Mücadelenin Kadın Kahramanları' konulu seminerler düzenlenmeye başlandı. Beyoğlu Belediyesi tarafından ilçede bulunan okullarda ve Akademi Beyoğlu'nda gerçekleştirilen seminerler bir ay boyunca devam edecek.

Milli şuur aşılanacak
Gençlere milli şuurun aşılanması ve onlarda farkındalık oluşturulması açısından büyük önem taşıyan seminerlerde Araştırmacı-Yazar İlknur Bektaş gençlerle bir araya geliyor. Öğrencilerin yoğun ilgi gösterdiği seminerlerde; Şerife Bacı, Gördesli Makbule, Çete Ayşe, Tayyar Rahime ve Halime Çavuş gibi onlarca Türk kadınının milli mücadelenin seyrinin lehimize sonuçlanması için canla başla ortaya koyduğu mücadele gençlere anlatılacak.

Kaynak: İHA

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
İzmir'de pompalı tüfekle vurulan kadın öldü
İzmir'de pompalı tüfekle vurulan kadın öldü
Fatih'te çıkmaz sokakta iki erkek şahıs silahla vurulmuş halde bulundu
Fatih'te çıkmaz sokakta iki erkek şahıs silahla vurulmuş...
www.gazeteabc.com