’Memleketin Kısmeti’ tiyatroseverlerle buluştu
  • Reklam

'Memleketin Kısmeti' tiyatroseverlerle buluştu

Sanatın merkezi olmaya devam eden Çankaya Belediyesi, 'Memleketin Kısmeti' adlı tiyatro oyununu ücretsiz olarak vatandaşlarla buluşturdu.Ankara Ekin Tiyatrosu oyuncularının sahnelediği...

07 Şubat 2020 - 11:21 - Güncelleme: 07 Şubat 2020 - 11:21

Sanatın merkezi olmaya devam eden Çankaya Belediyesi, 'Memleketin Kısmeti' adlı tiyatro oyununu ücretsiz olarak vatandaşlarla buluşturdu.
Ankara Ekin Tiyatrosu oyuncularının sahnelediği 'Memleketin Kısmeti' oyunu Ankaralı sanatseverlerin büyük beğenisini topladı. Sanatın merkezi olmaya devam eden Çankaya Belediyesi, Ankara Ekin Tiyatrosu'nun sahneye koyduğu 'Memleketin Kısmeti' oyununu ücretsiz olarak vatandaşlarla buluşturdu. Yılmaz Güney Sahnesi'nde sergilenen oyun büyük beğeni topladı.

Aziz Nesin'e vefa
Türk edebiyat tarihinin büyük ismi Aziz Nesin anısına bir vefa ve minnet borcu niteliğinde sahnelenen oyunda, ustanın öykülerinden yapılmış bir uyarlamadan öte, Aziz Nesin bugün hayatta olsa, kendi gözünden memleketin bugünkü durumuna dair düşünceleri ve duyguları izleyici ile paylaşıldı. "Neye niyet ettiğini unutan memleketler, kısmetlerine düşenlerden şikayet etmemelidir" anlayışı ile Haluk Işık tarafından kaleme alınan, Murat Atak'ın yönettiği oyunu Türkiye'nin usta tiyatro sanatçıları yorumladı.
İki saat süren ve alkışlar arasında tamamlanan oyunun ardından Çankaya Belediye Başkan Yardımcısı Gülsün Bor Güner çiçek takdim etti.

Kaynak: İHA

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
BURSA AZERBAYCAN'A SELAM ÇAKTI
BURSA AZERBAYCAN'A SELAM ÇAKTI
TÜRK LİRASINDA TARİHİ GÜN
TÜRK LİRASINDA TARİHİ GÜN
www.gazeteabc.com