Mongnis geliyor
  • Reklam
  • Reklam

Mongnis geliyor

Gazeteci Boybeyi Çelik, geçtiğimiz günlerde Türkiye'ye yeni gelecek olan bir Kore markasını yakından tanımak ve ülke ekonomisine yapacağı katkıları araştırmak için Kore'li şirket yetkilileri ile bir röportaj yaptı. İşte o röportaj...

07 Mayıs 2020 - 15:35 - Güncelleme: 07 Mayıs 2020 - 16:58

Kozmetiğe Kore markası: Mongnis geliyor

Güney Kore’nin küresel ağ pazarlama şirketi Ruan Korea Türkiye pazarına girmeye hazırlanıyor.

Boybeyi  ÇELİK "-Güney Kore’nin kozmetik, “sağlıklı gıda” ve kişisel bakım ürünleri firması Ruan Korea, Türkiye pazarı için nabız yokluyor.

 

 

 

 

 

 

 

“Mongnis” makasıyla on yılda 13 ülkede pazarlama ağı kurmayı başaran Mongnis  Mağaza  Müdürü Hyun-sook Lee ile sizler için görüştük, şirketi ve ürünlerini anlamaya çalıştık. Mevcut ağ pazarlama şirketlerinden farklı olmaya çalışan firmanın Mağaza Müdürü  Lee, kişisel bakım ürünlerinde doğal malzeme ve geleneksel Çin tıbbı diyebileceğimiz yöntemlerden de yararlanarak orijinal ürünler ortaya çıkardıklarını vurguladı.

Örneğin Çin’de 3 bin metrenin üzerindeki yüksek yaylalarda yetişen “goji” meyvesinin gençleşme ve kanın temizlenmesindeki sıradışı gücünü dile getiren Lee, girişimciler için de bir gelir kapısı olmayı hedeflediklerini belirtiyor.

Hyon-sook Lee sorularımızı şöyle yanıtladı:

Boybeyi Çelik: Sayın Hyun-sook  Lee, bize şirketinizi tanıtır mısınız?

Hyunsook Lee: Firmamız Ruan Korea 2012 yılında resmi olarak Seul Karşılıklı Yardımlaşma Derneği'nde kurulmuş olup, yaklaşık on yıldır faaliyet göstermektedir. Kozmetik, sağlıklı gıdalar ve günlük ihtiyaçlar gibi tüm ürünleri doğrudan satış yoluyla dağıtan küresel bir ağ pazarlama şirketidir. Luan Kore, insanların yaşamlarının farklı alanlarını etkilemek isteyen bir şirkettir. Küresel bir ağ şirketi olan Luan Kore, kozmetik, sağlıklı gıda, günlük ihtiyaçlarla ilgili ürünleri  iletişim yoluyla dünyanın dört bir yanına dağıtmak isteyen bir firma. 2013 yılında Bangkok, Tayland'da bir şirketlerimiz kuruldu. Bugün Filipinler, Amerika Birleşik Devletleri, Endonezya ve Moğolistan dahil 13 ülkede ofisler bulunmaktadır. Şirketimizin adı Ruen Korea'dır, ancak şirket daha çok Mongnis adı olarak bilinir. Başkan Choi Byeong-jin ve Satış Direktörü Choi Young-kwon. Şirketimizin satış direktörü, müdür ve yanımdaki kişi 20 yıldır eşimde Japonya'da yaşayan bir kişidir. Ortağım Kim Bok-soon, Çin ile iş ortağı ve sponsorum Jo Sung-sook, aynı zamanda bir şirket öğretim görevlisi.

Boybeyi Çelik: Küresel bir şirketi temsil ediyorsunuz yani…

Hyunsook Lee: Elbette. Neredeyse bir yıldır Hindistan'a odaklanıyorum.  Gelecekte Hindistan, Çin'in en kalabalık ikinci ülkesi ve benim için büyük bir pazar olacak.  Zaten elmas girişimciler, papazlar ya da giyim işadamları gibi benimle birlikte olabilecek birçok arkadaş ediniyorum. Şimdiye kadar hayatım hiç kolay olmamıştı.  Bir çok zorlukla karşılaştım ve hatta ölmek bile istedim. Bu süreç açıkça zordu, ama bence beni daha çok güçlendirdi. Garip bir şekilde, benimle konuşarak, tamamen farklı bir dünyada yaşayan insanlar bana güveniyor.  İlk başta, Mısır, Dubai'den İngiliz bir profesör bir set denedi ve beni ve ürünlerimizi Orta Doğu, Kuzey Afrika, Avrupa'daki düzgün bir şekilde tanıtmak için bir EMENA grubu oluşturdu. Her yerde Mongnis Shop adında güzel, nane renginde dükkanlar var. Luan, dürüst ürünler yapmak ve işadamlarının adil bir ödül sistemi aracılığıyla girişimcilikle başarılı olmalarına yardımcı olmak, daha büyük ve yeni bir dünyaya öncülük etmek ve meydan okumak, onlara en iyi hizmeti ve çeşitli iş fırsatlarını sunmak için doğru bir arayıştır. Ayrıca küresel bir şirket olarak devam etmemiz gereken bir misyon olduğuna inanıyoruz. Şimdi ağ dünyası!  Sadece bir cep telefonunun iletişim kurabileceği bir dünya ve gelecekte yapay yapay zekanın gelişmesiyle, insanların yapabileceği birçok iş grubu ortadan kalkıyor. Bu yüzden her ülkede benim gibi bir kendi kendine hazırlayıcı bulmak ve tüm olası işlemlere devam etmek istiyorum. Şirketimizin başkanı 8 yıldan fazla bir süredir küreselleşmenin zor olduğunu hissetti ve bana yurtiçinde yapmamı söyledi. Kore'de iş yapmak için bu şirketi seçmedim.  Şirketi Amway gibi büyük bir şirket yapmayı hedefledim ve sonra kendi büyük şirketimi kurmaya başladım. Kazanmak.. Zevk almak istediğim şey bu değil, onlarla bilgi paylaşmak ve onların ülkelerinde gerçekten ihtiyaç duyulan insanlar olmalarını umuyorum.

Boybeyi Çelik: Amway, Herbalife gibi türü bir pazarlama şirketi misiniz?

Hyun-sook Lee: Kore'de bu ürünler nihayetinde çok seviyeli ağ şirketleri.  Ancak, söylediğiniz şirketlerin görüntüsü pek iyi değil.  Amway, Nu Skin,  Herbalife… Bu bir Koreli şirketin ürünüdür. En önemlisi, buradaki tüm ürünler yeşil kalite doğal ürünlerdir.  Çok az kimyasal içerir. 3 yıl bir ağ işinin stereotipinin kötü bir görüntüsü nedeniyle kimseye inanmadım, ama eminim bu tür bir kişi olmayacağım.

Boybeyi Çelik: Firmanızın pazarladığı ürünlerin farkı nedir?

Hyun-sook Lee: Mongnis Shop insanlar için bir rüya alanı olarak hizmet vermektedir. Örneğin bu ürün yaygın bir cilt veya buğu değildir.  Başka bir deyişle, özel bir işlev ürünü olan 40 şişe ampul vardır. Piyasadaki çoğu ticari kozmetik, vücudumuz için çok zararlı olan paraben veya koruyucu içerir. Ben de başta buna inanmadım çünkü ilk başta bu gerçekleri bilmiyordum. Çoğu insan parabenin ne olduğunu bilmiyor ve sadece kullanıyor. Parabenin, özellikle kadınlarda meme kanserine neden olduğu söylenir. Bu arada, bu ürünleri yüzümde test ettikten sonra,  bir ay boyunca.. teker teker.. çalışmaya başladım. Bu, yüz yaşın üzerindekiler,  her yaştan insanların kullanabildiği doğal bir üründür. Bu paraben vücudumuzda uzun süre biriktiğinde, sonunda atopi veya akneye neden olur, çocukların çok fazla acı çektiği cilt problemi ve şampuanlarda kullanılan yüzey aktif maddelerin çoğu kansere neden olur. Luan, dürüst ürünler yapmak ve işadamlarının adil bir ödül sistemi aracılığıyla girişimcilikle başarılı olmalarına yardımcı olmak, daha büyük ve yeni bir dünyaya öncülük etmek ve meydan okumak, onlara en iyi hizmeti ve çeşitli iş fırsatlarını sunmak için doğru bir arayıştır. Doğru ve sağlıklı ürünü tüm dünyaya getirmek istedim.  Herkes vazgeçse bile, Kore'de gerçekten canlı ağ işine yardım etmek istiyorum.  Bir  başarı öyküsünü kitap olarak yayınlamak istedim.

Boybeyi Çelik: Ürünlere gelirsek…

Hyun-sook Lee: Şirketimiz günlük hayatımızda baştan ayağa kullanabileceğimiz her şeye sahiptir. Ana  ürün Mongnis. Ürünlerimiz iki tiptir: CE ve ampul.  Önemli olan, yarıştan bağımsız olarak herkesin kullanabilmesidir. Örneğin bu şey, hafif asidik köpük temizleyicidir.  Sıklıkla makyaj uygulamaktan çok iyi çıkarmanın önemli olduğu söylenir. Piyasadaki sabun ve köpük temizleyicilerinin çoğu alkalidir, cildimiz 5,5 zayıf asidiktir.  Saç folikülü bakterilerinin çökmesine neden olur ve ürünlerimizin hepsi bakterileri öldüren zayıf asitlerden oluşur.

Bu ampul iki serumla birlikte kullanılır.  Bunu gece uyku paketi olarak düşünebilirsiniz.  Bu ampul yüksek oranda konsantre 10 peptit içerir, cildin elastikiyetini ve cilt bariyerini güçlendirmede çok etkilidir, saf su yerine gül suyu kullandım, tüm doğal koruyucuları kullandım.  Fonksiyonel. Çünkü hepsi bir arada sirke.  Başka bir deyişle, tüm temel kozmetik ürünleri bir şişede. Küçük fark, incileri, özellikle fucoidan sayısıdır.  Bu, cildimizin nemlendirme gücünü artıran ve özellikle kolajen sentez oranını yüzde 40'a çıkaran deniz yosunu veya kahverengi alglerden kaynaklanmaktadır. Kolajen çıktığında kırışıklıklar oluşacaktır. Sonunda, bunların insanları daha sağlıklı ve daha güzel yapan ürünler olduğunu düşündüm, bu yüzden öğrencilerime öğretmeyi bıraktım ve bu işe başladım. Günlük yaşamımızda kullandığımız 0,5 gr parabenler eklediğimizde toprağın 5 dakika içinde anında nasıl öldüğü… Vücudumuzdaki en büyük gözeneğe başın kafa derisi denir.  Kullandığımız şampuan genellikle birkaç saniye içinde cilde giren ve kadınların göğüslerinde birikerek kansere neden olan köpüren bir yüzey aktif madde içerir. Bunlar en önemli olduğunu düşündüğüm güneş kremleri ve güneşyağlarıdır. Kozmetikler ne kadar pahalı olursa olsun, en önemli şey cildimizi güçlü güneşten korumaktır.  Güneş koruyucumuz, 12 saat süren ve normal bir kimyasal güneş koruyucu olmayan fiziksel bir engelleyicidir.  Başka bir deyişle, ışık geldiğinde, ışığı yansıtan titanyum içerir.  Ve 12 saat sürüyor ve gözlerime girse bile ısınmıyor arıtılmış su yerine gül suyu kullandım. Bu Monnis'i özel yapan şey benzersizdir.  Partikül sıcaklığı dönüşüm sistemi için patentlidir.  Başka bir deyişle, üretim yönteminde ve emilim oranında diğer kozmetik ürünlerden farklıdır.  Her uygulama için cildinizde yüzde 4 derinlik ve cilt elastikiyeti ve beyazlatma olarak düşünebilirsiniz. Saçla ilgili ürünümüz yüzde 100 sac silme yüksek performanslı hiyotin ile modifiye edilmiştir.

Ve bu ikinci ürün serumla aynı işleve sahiptir.  Bununla birlikte, herhangi bir damla su içermez ve yüzde  72 inci inci içerir. Bu yüzden bu ürünü günde 30 kez püskürttüm.  Çünkü bir seferde yüzde 4 sıkarsanız, 30 kez püskürtmede yüzde 120 girecektir.  Sadece bir ay boyunca yüzümde test ettim. Kadınlar tarafından kullanılan iki tip No. 21 ve No. 23 vardır. Güneş kremi bazlı krem ​​fondöten gibi üç tip uygulamaya gerek yoktur. Bu ilk Mongnis Cilt Canlandırıcı Serum.  Bu, bir şişedeki tüm temelleri içeren bir ampuldür. Kırışıklık iyileştirici cilt elastikiyeti, yüksek nem, cilt parlaklığı, beyazlatma fonksiyonu... Yani beyazlatma ve kırışıklık iyileştirme için çift fonksiyonel bir kozmetiktir.  Tüm cinsiyetler tarafından kullanılabilir.

Bozybeyi Çelik: Genç gösteren şeyler mi?

Hyun-sook Lee: Şimdi tamamen 100 yaşında görünüyor yaşam süresi.  Bilim ve tıbbın gelişmesiyle, uzun süre ihtiyaç duymadan yaşamak zorundayız.  Bununla birlikte, sonunda, uzun yaşamak önemli değil, ama bence herkesin yaşlanıp daha sağlıklı ve daha güzelleşmesi umudu ve arzusu. Bu benim en sevdiğim goji meyvesi kırmızı ginseng ile karıştırılmış, sıcaklığın günde 40-50 derece değiştiği Ningxia, Çin denilen 3 bin metre  yükseklikteki yaylalarda yetiştiriliyor.  Hastalığımızın nihayetinde kirli kandan geldiğini söylüyor. Bu goji meyvesi nihayetinde kanımızı temizlemeye hizmet ediyor. Sıcak yerlilerin çok fazla tatlı yemek yediğini gördüm

Boybeyi Çelik: Bunlar sağlıklı gıda dediğiniz ürünlerden olmalı. Peki fiyat seviyesi hakkında bilgi verir misiniz. Çok mu pahalı ürünleriniz?

Hyun-sook Lee:  Fiyat ve fonksiyonel bileşenler açısından ürünlerimiz mükemmel olmasına rağmen, marka farklılıkları nedeniyle çok fazla fiyat farkı gösterir. Ancak, bunun talihsiz olup olmadığından emin değilim, nereye gidersem gideyim, Kore'nin imajı çok iyi oldu.  Dahası, bu küçük Kore pozisyonunun korona krizinden sonra tüm dünyada iyi bir şekilde kurulacağına, yani Korelilerin her durumda doğru olduğuna inanıyorum!  Kore'den doğru ürünleri seçeceğim ve tüm bilgileri ortaklarımla paylaşacağım

Bu arada, ilk başta bu ürünün etkisine inanmadım ve hepsini inceledikten ve kanıtladıktan sonra kendimi çalıştım ve ustalaştım.  Ve kesinlikle bu doğru ürünleri dünyaya getirmek istedim.  Kore benim için dar bir pazar olduğu için, tüketici yapma, mağaza ve mağaza içi mağazaların tanıtımında ilk sırada yer aldım.

 

Boybeyi Çelik: Daha çok kozmetik, temizlik ürünleri. Ama doğal maddelerden yapılması ön plana çıkıyor galiba...

Hyun-sook Lee:  Evet. Sonuçta, firmamız için en önemli ürünlerden birisi Serum Ampül Köpük Temizleyici BB Krem'dir ve bu ürünü tek başına kullanırsanız, cildinizin çok güzel görünmesini sağlayabilirsiniz. Bu zayıf asitli bir şampuan.  Sonuçta kafa derimiz en büyük gözenek.  Bu arada, şampuanımız, saçları sağlıklı ve elastik tutmak için yüksek performanslı biyotin ve doğal olarak elde edilmiş nane yağı mentol şam gül suyunu kullanır, örneğin yaklaşık 100 saç dökülmesini sağlar. Her şeyden önce, ürünlerimizin kuru, sıcak ve soğuk insanlar üzerinde muazzam bir etkiye sahip olacağından eminim.  Çünkü cildimiz 50'nin üzerinde olduğunda, neredeyse boş olan çorak bir zemin gibidir.  Oraya her püskürtme yapıldığında ürün girer ve doldurur ve çeker. En sevdiğim kelime tutku saflığı doğruluğu. Vücut yıkama ve vücut losyonu.  Hepsi zayıf asidiktir, bu nedenle ciltte güvenli ve temizdirler ve beslenme ve nemlendirmeyi yeterince geliştirdiler. Şu anda 15'ten fazla ülkede birçok ülkeden doktor ve ilaç iş ortağı var, bu yüzden gelecekte çeşitli işler yapmak istiyoruz. Çok zaman harcadığınız ve beni dinlediğiniz için çok teşekkür ederim. 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Başkan Erdem’den iç denetçilere teşekkür
Başkan Erdem’den iç denetçilere teşekkür
 ALİNUR AKTAŞ'IN TURŞU VİZYONU
ALİNUR AKTAŞ'IN TURŞU VİZYONU
www.gazeteabc.com