Yörük Türkmen camiasından Bıden’e sert tepki:

Yörük Türkmen camiasından Bıden'e sert tepki:

25 Nisan 2021 - 02:39 - Güncelleme: 25 Nisan 2021 - 02:42

Yörük Türkmen camiasından  Bıden’e  sert tepki:

“Tarihi gerçekleri saptıramazsın. Açıklaman hükümsüzdür”

 

ABD Başkanı Joe Bıden’in sözde “Ermeni Soykırımını”tanıdığı açıklamasına  başta Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere  devletin en üst kademesinden tepkiler çığ gibi gelirken, Türkiye’nin en büyük  ve en güçlü Yörük Türkmen camiası örgütlenmesi olan Türk Dünyası Yörük Türkmen Birliği’ de “tarihi gerçeklerle bağdaşmayan, hukuki ve vicdani dayanağı olmayan bu vahim açıklama tamamen hükümsüzdür” açıklamasında bulundu.

“TARİHTE HİÇ BİR DEVLETİMİZ SOYKIRIMLA İLİŞKİLENDİRİLEMEZ”

Bünyesinde Yörük ve Türkmen dernekleri ile federasyonu  barındıran Türk Dünyası Yörük Türkmen Birliği adına  açıklama yapan Birlik Başkanı irfan Tatlıoğlu, 1915’te Ermeni çetelerinin Türklere karşı giriştiği  katliamlar neticesinde devletin uygulamak zorunda kaldığı tehcir sırasında meydana gelen  olayların soykırım olarak nitelendirilmesinin her şeyden evvel tarihi çarpıtmak olduğunu belirterek” Osmanlı Devleti büyük bir devletti, topraklarında her dine ve her ırka mensup vatandaşları da vardı. Osmanlı  topraklarında yaşayan hiçbir  vatandaşını dışlamadığı gibi, zulüm altında da bırakmamıştır. Yoksa 700 yıl 3 kıtada hüküm sürebilir miydi? Ne zaman ki Misak-ı Milli sınırlarına çekilmek zorunda kaldı, işte o zaman bıraktığı toprakları kan ve gözyaşı aldı. Kaldı ki, Tarihin gerçeklerinde Ermenilerin başka ülkenin topraklarına tehciri değil, Osmanlı topraklarında bir bölgeden başka bölgeye tehciri söz konusudur ”dedi.

Tatlıoğlu konuşmasını şöyle sürdürdü:

 “Sözde soykırımdan bahsedenlerin o dönemde asıl Ermeni çetelerinin kadınlarımıza, kızlarımıza, çocuklarımıza yaptığı katliamları görmezden gelmeleri tam anlamıyla akıl tutulmasıdır ve vicdanla bağdaşmamaktadır. Bize bu iddiaları atanlar önce geçmişte ve günümüzde  kendi insanlık suçu soykırımlarına baksınlar. 200 yıl önce Amerika kıtasına yerleşirken o topraklardaki kızılderelilieri nasıl hunharca  yok ettiklerine, Afrika’daki  zencileri zincire vurup nasıl ülkelerine ve Avrupa’ya köle olarak sattıklarına, 3. Dünya ülkelerine demokrasi götürme vaadiyle nasıl  Afrika ve Ortadoğu’yu kan gölüne çevirdiklerine bir baksınlar. Bıden’ın  Ermeni Diasporasına şirin  gözükmek amacıyla  yaptığı açıklamayı şiddetle kınıyoruz ve  medeniyetimiz, inancımız ve tarihte kurduğumuz hiçbir devletimiz  soykırım iddialarıyla ilişkilendirilemez. Bizim tarihimiz şanlı bir geçmişe sahiptir. Talihsiz açıklamanın hukuki dayanağı yoktur ve  tarafımızca hükümsüzdür”

DEVLETİMİZİN VE MİLLETİMİZİN YANINDAYIZ

TDYTB Başkanı İrfan Tatlıoğlu açıklamasını şu sözleriyle tamamladı:

 “Eğer ki ABD başkanının tarihi utanç vesilesi olan sözde soykırımı açıklamasını 3 ay önce  Ermenistan’ın işgalci  saldırılarında Türkiye’nin desteğiyle kardeş Azerbaycan’ın kazandığı askeri zaferin bir neticesi olarak siyaseten diplomatik bir karşı saldırısı olarak  algılarsak, misliyle karşılık verdiğimiz de görülmektedir. Bu bağlamda Türk Silahlı Kuvvetlerimizin dün sabahtan itibaren ABD’nin desteklediği Kuzey Irak’taki bölücü terör örgütlerine karşı yaptığı  operasyon tesadüf sayılamaz. Bilinmeli ki biz Yörük ve Türkmen camiasının her bir ferdi dün olduğu gibi bu günde devletimizin, milletimizin tam yanındayız, Türk silahlı Kuvvetlerimizin sınır ötesi  harekatında , askerlerimizin duacısıyız.  Allah ordumuzun yar ve yardımcısı olsun”.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Ankara'da sol şeritte zorla indirilen kadına arkadan gelen başka araç çarptı: 1 ölü
Ankara'da sol şeritte zorla indirilen kadına arkadan gelen...
Ankara'da kedilerin su kabını değiştirmek için dışarı çıkan zihinsel engelli kadın kayboldu
Ankara'da kedilerin su kabını değiştirmek için dışarı...
www.gazeteabc.com