Reklamı Geç
Türk'ün kadim töresine göre devlete isyan etmek, seçilmiş...
Ercan Akyıldız

Ercan Akyıldız

Türk'ün kadim töresine göre devlete isyan etmek, seçilmiş hükümetle dalga geçmek…

21 Kasım 2018 - 10:40

Boşluktaki Çığlıklar kitabının yazarı Ali Öztürk son kitabında şu ifadelere yer vermiş;
“Hayat boşluk, kahpe hazırlık, pusu mertlik beklemez.
Son ikisi gafletinizi gözler.
Nankörden ahdi vefa, şerefsizden erdem, kahpeden mertlik beklenmez”
 
Aynen katılıyorum…
 
Biz de önceki gün yine bu sütunlarda “Ahlaksızlara karşı ahlakı savunmak” başlıklı yazı kaleme alarak, Bursa medyasına ilişkin bazı tespitlerimizi paylaşmış ve Şarlatan İnce ile Cilalı Chat Özkan’ı da bunlara örnek olarak vermiştik.
 
Duyduk ki; Şarlatan İnce, şantajcılık suçlamalarına karşı kendini “Benim eşime saldırıyorlar” diye savunuyor ve konuyu saptırıyormuş. Biz de, eğer bir dahli yok ise Şarlatan İnce’nin eşinin adının bu olaylara karıştırılması taraftarı değiliz.
Elimize ulaşan şikayet dilekçelerinde adı geçmesine rağmen,”ispatlanmamış iddiaların bizde hükmü yoktur düşüncesiyle şimdilik görmezden geldik.”
Tabii babası tarafından yapılan ölüm tehditlerini  bir kenara not ederek…
 
Cilalı Özkan’a gelince; bu arkadaş da Şarlatan İnce gibi bir karaktere sahip galiba. Tarzları birbirini andırıyor. Durmadan asıp kesiyorlar, birbirlerinin yazıları paylaşıyor, kader arkadaşlığı yapıyorlar.Konuları paslaşıyorlar, birbirlerine çok da yakışıyorlar açıkçası.
 
GEZİ’Cİ EŞE KOMİK SAVUNMA
 
Cilalı Özkan’a sorduğumuz bazı sorular vardı. Ama o da Şarlatan İnce gibi konuyu farklı bir yere çekmeye çalışmış.
 O da aynen Şarlatan İnce gibi “Benim karımı niye bu işe karıştırıyorsunuz? demeye getirmiş, karısını koruma altına almaya çalışmış. Aklınca, Türk’ün kadim töresinden bahsetmiş, “Erler savaşır lakin kadına, kıza, çocuklara ve ihtiyarlara dokunulmaz” diye de akıl vermiş. Bak Cilalı Özkan, milleti saf zannetme, konuyu farklı yöne çekmeye çalışma.
Senin kullandığın o alçakça ifadeyi sana iade ederek şunu söylemek istiyorum;
“Bizim senin karınla bir derdimiz yok,olmaz da zaten.”
Bizim derdimiz; hain gezi kalkışması sırasında darbeye kalkışıp, adeta ağzından salyalar savurarak, “Binlerce polisi püskürttük” diye sosyal medya paylaşımı yapanlarla...
Karın Gülşen Akarsu Özkan’ın yaptığı paylaşımı bir kez daha oku bakalım, paylaştığı ifadeler tam bir darbeci zihniyetin tezahürü değil mi, cevap ver. Medya sektöründe olan bir kadının bu tür paylaşımları şuursuzca yaptığını söyleyerek komik duruma da düşme.
 
“POLİSLERİN ÜZERİNE YÜRÜDÜK, BİNLERCESİNİ PÜSKÜRTTÜK”

 
İşte karının sana göre masumane (!) paylaşımı :
 
“Yemin ediyorum burada olsanız gözyaşlarınızı tutamazsınız. Hayatımda hiç bu kadar duygu yüklü, bu kadar direniş dolu bir gün daha görmedim. Ne Irak, ne Suriye, ne Filistin, hiçbiri böylesine savaş alanına dönmemiştir. Ama böyle bir yardımlaşma, böyle bir dayanışma olamaz. Doğayı seven herkese, ağacımızı koruyan herkese ve korkusuzca omuz omuza POLİSLERİN ÜZERİNE YÜRÜDÜĞÜMÜZ tüm Beşiktaş taraftarına sonsuz teşekkürler. BİNLERCE POLİSİ GERİYE PÜSKÜRTTÜK ve şimdi on binlercesi geliyor. Resmen saldırmak için hazırlanıyorlar bize, korkmuyoruz. Heyecanla ve Gezi Parkı’nı kurtarmak amacıyla var gücümüzle onları bekliyoruz. .......”
 
 Böyle bir mesajı ancak Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a ve seçilmiş Ak Parti Hükümeti’ne nefretle bakan ve Gezi kalkışmasıyla darbe yapılacağına inanarak, gerçek yüzünü ortaya koyanlar paylaşmaz mı? 
 
Türk’ün kadim töresine göre, devletine başkaldıran eylemcilerle birlikte hareket ederek, kahraman polislerimiz için “üzerlerine yürüdük, binlercesini geriye püskürttük” diyen birine ne yapmak gerektiğini de söyle de bilelim.
Sen, gerçi Gezi olaylarında görev yapan polislerimizin tümünü FETÖ’cü ilan etmişsin ama ona sonra değineceğiz.
 
AK PARTİ İLE DALGA GEÇEN ZİHNİYET


Gelelim, hiçbir şeyden haberi olmayan, masum (!) karının ikinci paylaşımına :
 
“Biz Mustafa Kemal Atatürk’ün evlatlarıyız. Ampulle değil Cumhuriyetle aydınlanırız.”
 
Resmen ve alenen Ak Parti logosundaki ampule atıfta bulunarak, “Ak Parti iktidarını istemiyoruz” demiş bayan Özkan. 
 
Cilalı Özkan efendi, bunu da açıkla bakalım.
 
Güya hiçbir şeyden haberi olmayan, saf Anadolu kadını olan eşin, böyle bir paylaşımı nasıl yapmış olabilir, sormak lazım. Gezi paylaşımında olduğu bunu da mı başkalarından alarak paylaşmış, vah, vah, vah...
 
Milletin yüzde 50 oyunu alarak seçilmiş  Ak Parti’yle dalga geçmek Türk’ün kadim töresinde var mı? Türk’ün kadim töresine isyancıları açıkça destekleyenlerin hükmü nedir?
 
Kusura bakma ama, hem Gezi’de darbeci bir paylaşım yapıp, hem de Ak Parti’yle alenen dalga geçen birini savunma gerekçene kargalar bile güler.  “Şarhoştum, aydım, ben bu işten caydım.”
 
Ha, son olarak bir şey daha ekleyelim, Türk’ün kadim töresinden dem vuran Cilalı Özkan’a bilahare geleceğiz.
Biraz sabır…
 
DARBE GECESİ SÜTRE GERİSİNDE BEKLEYENLER
 
Cilalı Özkan, Türk’ün kadim töresinden bahsedip duruyor. Son bir detay daha verelim bugünlük.
 
Cilalı Özkan’ın Gezi’ci ve Ak Parti düşmanı karısı Gülşen Akarsu Özkan, 15 Temmuz hain darbe girişimi gecesi ne yapmış tahmin edin bakalım.
 
Ağaç için, park için hain Gezi direnişini destekleyen, sosyal medyasından “Polisleri püskürttük” diye naralar atan Gülşen Akarsu Özkan, 250 şehidin verildiği o gece nedense, adeta darbenin başarılı olmasını bekleyenler gibi sessiz kalmış, sütre gerisinde beklemiş.
 
Ağaç ve park bahanesiyle devlete karşı ayaklananları destekleyen, sosyal medyasından meydan okuyan Gülşen ablamız, nedense en büyük hain kalkışmaya karşı kılını bile kıpırdatmamış.
 
Gezi ve Ak Parti logosuyla paylaşımının üzerine “Demek ki darbenin başarılı olmasını bekliyormuş” desek Cilalı Özkan yine alınacak ama ne yapalım.
 
Bize göre sen de karın da bu konuda açık olmalısınız. Karının Ak Parti aleyhtarı olması, Reis’ten haz etmemesi, Gezi kalkışmasını desteklemesi ve de 15 Temmuz Gecesi darbeye karşı tepki göstermemesi bir suç değil neticede. Cilalı Özkan’ın görüşü ile karısının görüşü bir olmak zorunda değil. Ama tüm bunları gargaraya getirmek, gizlemeye çalışmak, bahane üstüne bahane üretmek var ya o apayrı bir konu.
 
FETÖ’den kapatılmış kurumlarda çalışmış, neredeyse bütün işyerlerinden sorunlu ayrışmış, TRT’den kaçarak istifa eden, ortağının “kurtuldum” diye dua ettiği birine de bu yakışır zaten.
“Üzüm üzüme baka baka kararır” dememişler boşu boşuna.

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • ibrahim kanbur
    1 yıl önce
    İftiracı kelaj... Millete FETÖ iftirası atıp neden cevabını almadan engelliyorsun. Buradan tekrar ediyorum: Kim fetöcuysa, fetöya destek veriyorsa, Türkçe Olimpiyatlarında alkışlıyor, götünü başını yalıyorsa, salya sümük ağlıyorsa sülalesinin ***. O piçler şimdi masum oldu, ülkücüler suçlu öyle mi? İktidara köpeklik yapanlar hiçliklerini piçlikle ayakta tutmaya çalışıyor... Her kime fetö iftirası atıyorsan, elindeki delillerle Cumhuriyet Savcılığına gitmiyorsan sen de OÇ'sun... FETÖ desteği aldığını söylediğin İYİ Parti için bu iftiranı savcılığa giderek ıspatla. Ispatlamazsan bir daha söylüyorum OÇ'sun. Ispatlarsan elini öperim. Hadi şimdi yolun açık olsun. Bir daha siyaset yapacağım diye ona buna bok atma. FETÖ avına çıktıysan AKP'den başla... Bir de arada aynaya bak. İBRAHİM KANBUR

Son Yazılar

www.gazeteabc.com