Alinur Aktaş'a Maske Takmadığı İçin Ceza Kesti, Peki Sonu...
Yüksel BAYSAL

Yüksel BAYSAL

Alinur Aktaş'a Maske Takmadığı İçin Ceza Kesti, Peki Sonu Ne Oldu!

07 Mayıs 2021 - 01:17 - Güncelleme: 07 Mayıs 2021 - 01:23

Birkaç gün önce bu köşede yayınlanan, ‘Uludağ’ın arka yüzü Keles ve Orhaneli’den haberler getirdim size’ başlıklı yazıda, Keles’i karıştıran bir komiser yardımcısının tayininden söz etmiştim.

İYİ Parti Keles İlçe Başkanı İzzet Kaya’nın iddiasıydı:

“Ferhat Aydın adında genç bir komiserimiz vardı. İlçede seviliyor, sayılıyordu. İnsanları olumlu yönde yönlendiriyordu. AK Parti ilçe başkanının dükkanını gece 20’den sonra açık görünce önce uyardı, itiraz gelince ceza yazdı. Vay sen misin kanunu uygulayan, arkadaşı buradan sürdüler.”
AK Parti İlçe Başkanı Özcan Yeni aradı, komiser yardımcısının tayinine ilişkin açıklamalar yaptı:

Ben hiçbir devlet memuruyla uğraşmam ancak kim benim vatandaşıma sıkıntı yaşatıyorsa gereğini yaparım. Bu arkadaş haddini aşan işler yaptı. Keles girişinde kameralar var. Onlara bakarak maske takmayan herkese ceza yazıyordu. Düşünün, milletvekillerine hatta Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş’a bile ceza yazdı, sonradan iptal ettirdik o cezayı…”

****

 
AK Parti İlçe Başkanı Yeni, gece dükkanını açtığı için ceza yediğine ilişkin iddiayla ilgili olarak da, “Evde yalnızdım. Dükkanda işlerim vardı. Işıklara kapalı şekilde arkadaşlarla oturuyordum. Kendisi kameradan görmüş geldi, ceza kesmedi ama tutanak tuttu, sonradan Kaymakam o tutanağı iptal etti” dedi.
 

****


Kendisinin aynı zamanda Esnaf Odası Başkanı olduğunu ifade eden Özcan Yeni, “Bir süre önce 5-6 polis bir esnafımızı darp etti. Araya girmesek daha büyük olaylar olacaktı. Yolladığımız polis de bu işin içindeydi. Ben art niyetli değilim ama o polis memuru art niyetli davranıyordu” diye konuştu.
 

****

 
AK Parti İlçe Başkanı Özcan Yeni, Kaymakam Kübra Teymur’den çok memnun olduklarını da sözlerine ekledi.
 
KAÇ LİRALIK YEMEK YENİLDİ?
 
Keles siyasetinin etkin isimlerinden, AK Parti eski İlçe Başkanı, Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi Ahmet Yaşar Akbey de facebook sayfama konuyla ilgili görüşlerini yazdı:

Sayın Yüksel Bey, yazılarınızı yıllardır takip ederim, katılmadıklarım olsa bile her yazınızı ilgiyle okumaktayım. Bugünkü Keles ilçemiz ile ilgili yazdığınız gerçekleri yansıtmayan ve yanlış bilgiler içeren yazınız ile ilgili iki hususu açıklamak isterim. İlçemizin ilk bayan kaymakamı olan Kübra Teymur hanımefendiden partili partisiz herkes memnundur. Ak Parti ilçe başkanı ve teşkilatı ile hiçbir sorunu bulunmamaktadır. Bu yılın temmuz ayında iki yıllık görev süresi dolacağından atama yönetmeliğine göre tayininin çıkması muhtemeldir. Bu nedenle süresinden önce gönderilmesi diye bir şey kesinlikle söz konusu değildir. Saniyen ilçedeki komiser yardımcısının İnegöl'e tayin edilmesi ilçe başkanı ile ilgili değildir. Bahsedilen ceza yazma olayı, bu kişinin İnegöl'e atanmasından sonra gerçekleşmiştir ve tutanak tutulması ile tayinin zamanlama açısından da ilgisi yoktur. İYİ Parti ilçe başkanı doğru bilgiler vermemiştir size…Bu konuları facebook dışında sizinle konuşmak isterim. Burada yazılanlarla ilgili özel konulara girmek istemiyorum. Saygılarımla…”
 

****

 
Ahmet Yaşar Akbey’e iki konuda itirazım var.

Birincisi, Kaymakam Teymur’un gönderilmek istendiğini bir iddia olarak dile getirdim. Keles’ten bana ulaşan bilgileri soru olarak sormak görevimdi. Duyduklarıma ben de sevindim, Keles halkı da…

Yazının devamını oku...

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..

Son Yazılar

www.gazeteabc.com