Bursa Ovasını Yok Edecekler!
  • Reklam
Ömer AYDOĞDU

Ömer AYDOĞDU

Bursa Ovasını Yok Edecekler!

18 Eylül 2020 - 14:12 - Güncelleme: 18 Eylül 2020 - 14:36

Bildiğiniz üzere yaşanılan covit-19 korona virüs nedeni ile ilan edilen pandemi, tarımın önemini birkez daha öne çıkardı.

Dünya var olan tarım topraklarını çoğaltmak için yeni alanlar oluşturmaya gayret ederken, Bursa'da akıl almaz kararlar alınıyor.

Türkiye Cumhuriyeti Devletinin tüm organları, hükümet ve muhalefet mensupları tarımın önemine vurgu yaparken, Bursa'da alınan karar sanki muz cumhuriyetinin çikita şehrinde yaşıyorsunuz havasını anımsatıyor.

Bir yandan Bursa tarihinin en önemli belediye projeleriden birisini hayata geçirmeye çalışan başkan Alinur Aktaş, eğer görev süresi yeter ise hanlar bölgesini açarak tarihe adını gümüş harfler ile yazdıracak.

Bunun yanı sıra eğer Yunuseli havalimanını imara açarak, ovanın katli vaciptir fermanını verirse Bursa tarihinin utanç ve doğasına ihanet eden başkan olarak tarihin karanlık sayfalarında adını unutturmayacak betonlaşmış bir dönemin mimarı olacak.

Mesele Sadece Yunuseli Değil

Havalimanının imara açılması sadece başlangıç,

Asıl mesele havalimanının bitişindeki yemyeşil Bursa ovasının yok edilmesi.

Bakın bu ne siyasi, ne ideoloji, ne kin, ne nefret söylemdir, ancak bilinmelidir ki; Alinur Aktaş bu yanlışa imza atarsa bunun sorumlusu sadece kendisi değildir.

Başta başkana hayır demeyen Ak Partili Meclis üyeleri, Bursa Valisi, Ticaret ve sanayi odası başkanı, Muhalefet partileri, İl müftüsü, İmamlar ve elbetteki bir çok gazetecinin yazığ çizmesine rağmen sesini çıkarmayan Bursa halkı bu doğa katliamının sorumlusudurlar.

Öleceğinizi bilsenizde elinizdeki fidanı toprağa dikin diyen Peygamber Hz. Muhammed'in ümmeti nerede. Bunca doğa betona gömülecek, lütfen birlikte dur diyelim. Değil bir fidan binlerce meyve ağacı yok edilecek. 

Lütfen uyanın pamdemide tüm türkiye evlerden çımazken binlerce ağaç madenlere kurban edilmedi mi.

Korkarım ki yeni bir sokağa çıkma yasağı gelirse Bursa ovası kaşla göz arasında yok edilmeye başlayacak.

Buradan Bursadaki medya çalışanlarına seslenmek istiyorum.

Gelin belirlenecek bir günde tüm Gazetelerde ve mecralarda Bursa Ovasını aynı anda yazalım.

VAR MISINIZ... İlanları reklamları kaybedebiliriz, ama kazanırsak Bursa ovasını kurtarabiliriz.

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..

Son Yazılar

www.gazeteabc.com