Sayın Bakanlarım rica etsem bir bakar mısınız?
  • Reklam
Ömer AYDOĞDU

Ömer AYDOĞDU

Sayın Bakanlarım rica etsem bir bakar mısınız?

27 Şubat 2019 - 01:01 - Güncelleme: 14 Mart 2019 - 15:17

Memleketin haline bak;

Yerel seçimlere bir ay kala şöyle etrafa bir bakıldığında, ortalığın toz duman olduğunu görmemek mümkün değil.

Kimileri seçim kazanmanın, kimileri ise sadece çocukları için bir lokma rızık kazanmanın peşinde.

Hayır, seçim dediysek altı üstü belediye başkanı seçimi diyeceğim ama öyle değil elbette.

Milletvekili olabilirsiniz, birileri sizi listeye yazar, hatırlı dostlarınız ise genel merkezlere isimlerinizi verir. Seçimde harcadığınız paraları Bursaya  70 Km uzaktaki bir ilçe belediyesine yemek faturası keser geriye alırsınız. Ama Belediye seçimleri öylemi? Adeta saltanata sahip olursunuz.

Bugün bir bakanın veya milletvekilinin herhangi bir bütçede söz hakkı yok iken, Belediye başkanı ilçe veya ilinin nüfusuna göre milyon liraları yönetir ve babasından kalan miras gibi harcar ve bir sonraki seçimde aday gösterilmez ise kalan ömrünü rahat ve refah içerisinde geçirir.

Peki ne olacak miiletin hali?

Dün öğrendim Yıldırım Belediyesi'ne bir günde 300 kişi alınmış.
Birkaç ay önce şehirdeki işsizlik oranı düşsün diye bir günde temizlik ve ara elaman ihtiyaçları nedeni ile 300 kişi işe alınıyor.

Buraya kadar normal ne güzel gençlere iş bulunmuş.

Ama gerçeği gördüğümde; bir lokma ekmak için Büyükorhan pazar alanında pazarcılık yapan kadın geldi birden aklıma, hava buz gibiydi, elleri ve yüzü üşüyordu ve aç olduğu her halinden belliğdi. Koca yürekli yörük anası babası ile birlikte zeytin tezgahında çocuklarının nafakası için bekliyordu.

Belediyede yürürken fark ettim, her bilgisayarın başında 3 kişi oturuyordu. Hatta oturacak yer bulamadıkları için, su sebilinin etrafında sohbete dalmış dört geç kadında bu 300 kişiden birkaçı idi.

Dahası öğrendiğimiz kadarı ile temizliğe veya park bahçeye görevlendirmek istenildiklerinde hemen bir telefon araması yapılır ve bizim yeğen, bizim amcaoğlu, bizim bilmem kim denilerek oturma mesailerine kaldığı yerden devam etmeleri sağlanırmış.

Niyetimiz kimseyi kırmak değildir.
Şuradakini buraya koymak değildir.
Arada bir dilimiz dürter ise affola.
Tutmasını biliriz de kemiği yok bunun.

Umarım birilerini dürtmüşüzdür de bu haksız kazananlara en azından milletin parasını alıyorsunuz millet için çalışın denilir...

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..

Son Yazılar

www.gazeteabc.com