Reklamı Geç
Yerel Seçimde Bursa'da Durum Ne?
Ömer AYDOĞDU

Ömer AYDOĞDU

Yerel Seçimde Bursa'da Durum Ne?

13 Aralık 2018 - 13:09 - Güncelleme: 17 Ocak 2019 - 13:33

   Billindiği üzere dün akşam saatlerinde tüm Türkiye CHP ve İYİ Parti ortaklığında hangi illlerin kime bırakıldığını açıkladılar.
   
Bursalıları ilgilendiren konu ise İYİ Parti Bursa'da aday çıkarmayarak ve CHP'nin adayı Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey'e destek verecek.

   Bursayı analiz ettiğinizde göreceksiniz ki Mustafa Bozbey'in şansı yok değil. Nilüfer ilçesindeki başarılı performansı bütün Bursa yakından biliyor ve takdir ediyor. Yıllardır Nerede düğün cenaze varsa orada Mustafa Bozbey'i gördü halk.

Ata sözünde söylendiği gibi, "Cenazede tabutun altına giren, düğünde halayın başına geçer".

Ancak Recep Altepe Döneminden sonra göreve atanan ve Ak Parti Adayı Alinur Aktaş Büyükşehir bayrağını bırakacağa benzemiyor.

   Buna karşın Ak Parti'de de  durumlar sıkıntılı.

Teşkilat hiçbir dönemde olmadığı kadar gergin görünüyor.

Neredeyse il ve ilçe teşkilatlarının hepsinde aday adaylarına bakıldığında, aylardır hazırlıkların sürdüğünü ve içten pazarlıkların yaşandığını görebiliyorsunuz.

Buna en büyük örnek ise, Osmangazi Belediye meclis üyeliğini bırakarak Yıldırım'a İlçe başkanı olan ve ardından Yıldırım Belediye Başkanı aday adayı olan Oktay Yılmaz, ne hikmettir bilinmez ama aylardır her programda yanyana güler yüz ve samimiyet ile halkın karşısına çıkan isimler bakıyorsunuz bir anda aslında o her programda alkışladıkları ve alkışlattırdıkları İsmail Hakkı Edebali'yi beğenmez olmuş.

Bu nasıl bir siyasi duruş, o ki Edebali başarısız idi neden aylardır peşinde koşup halka alkış tutturdunuz anlaşılır değil.

Ayrıca unutulmamalı ki Yıldırım Bursa'da gerçekten en zor bölge ve İsmail Hakkı Edebali nazik ve dürüst bir adam olarak halkın beğenisini kazanmayı başarmıştır.

Hala adayların belirlenememiş olması, zaten Bursa açısından durumun ne kadar zor ve sıkıntılı olduğunu gösteriyor.

    Tam da bu noktada söylenecek en önemli sözlerin başında Efkan Ala geliyor. Kendisini gören birisi var ise söylesin halk merak ediyor kayıpmı oldu, yada Bursa milletvekili değilmi artık.

   Partinin bu sancılı sürecini büyük titizlikle yürüten Hakan Çavuşoğlu neden tek başına bırakıldı. Cumhurbaşkanının Hakan Çavuşoğl'na güvendiği aşikar.

Elbette çalışkan ve Bursa için dertlendiği gözlerden kaçmayan Mustafa Esgin'in de hakkını teslim etmek gerekir.

Sözün kısası Halk yirmi milletvekilini bir arada, Bursa için çalışırken ve Bursa'nın hakkını korurken görmek istiyor.

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..

Son Yazılar

www.gazeteabc.com