30 AĞUSTOS BİR ZAFERDİR
Ömer AYDOĞDU

Ömer AYDOĞDU

30 AĞUSTOS BİR ZAFERDİR

22 Temmuz 2019 - 15:05 - Güncelleme: 22 Temmuz 2019 - 15:55

Son günlerde Bursa Büyükşehir Belediye Başkanlığı Meclis toplantısında tartışılan 30 Ağustos Zafer Bayramımızda, belediye otobüsleri ücretsiz olsun mu olmasınmı polemiği maalesef çok farklı tartışmaların yaşanmasına sebep oldu.

Şimdi yazımı okuyan bazı okurlar kızabilir, ama lütfen bana söyler misiniz? En son ne zaman 30 Ağustos Zafer Bayramımızı kutlamak için bir programa katıldınız.

Ya da sorunun muhatabını değiştirerek sorayım, Bursayı yöneten siyaset veya bürokrat fark etmez, en son nezaman Bursa halkının da katılacağı 30 Ağustos Zafer Bayramı programı yaptınız.

 Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş'ı yaptığı bir çok proje konuda eleştiren birisi olarak söylüyorum, bu ithamlar bağcıyı dövmektir.

Ayrıca Alinur Aktaş'ın da bu konuda daha önce de bir çok kez yaptığı açıklamalar, Atatürk ve Türk aydınları ile ilgili yaptığı konuşmalar, eleştirenleri de haklı duruma getirmiş durumda.

Alinur Aktaş başkan da kendisine bu konularda çeki düzen vermeli, görüşlerine ters de olsa milli duyguları ve milli davaları konuşurken dikkatli ve hassas olmalıdır. 

30 Ağustos milli bir bayramdır ve en önemlilerindendir. Bu bayram da sormak isterim şimdi otobüsler ücretsiz oldu tamam, halk nereye gidecek 30 Ağustos  da? Hangi etkinlikler planlandı? Bu konuları konuşup tartışmak gerekir. Yoksa otobüsün bedava olması milli bayramımızı daha anlamlı hale getirmez.

Alinur aktaş'ın sarf ettiği sözler kastı aşan sözlerdir diye düşünüyorum, videoyu izlediğinizde Alinur Aktaş "Yıllardır bir protokol bayramı gibi kutlanıyor ve bende katılıyorum ve programlar yapmaya çalışıyorum" diyor. Halkın genelini ilgilendiren bir bayram değil cümlesi sehven de olsa çok incitici bir cümledir. Başka cümleler ile anlatılabilirdi.

Ancak görüyorum ki bu konuşmada kasıt, halkın katılmadığı konusudur ve haklıdır da Alinur Aktaş, kendimize sormalıyız bunu ve kendimizi sorumlu da hissetmeliyiz, 30 Ağustos da çocuklarımız ile birlikte zaferi kutlamalı ve artık dini ve milli bayramlarımızı siyaset malzemesi olmaktan kurtarmalıyız.

Son olarak; 30 Ağustos, damarlarında asil kan dolaşan ve göğsünü gere gere "NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE" diyebilenlerindir. Kutlu olsun.

Not: Alinur Aktaş Sosyal Medya sayfasında bu videoyu paylaşarak 30 Ağustos konusuna bir cevap vermek istdi.

 

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • uğur kurtoğlu
    6 ay önce
    \'\'30 Ağustos halkın genelini ilgilendiren bayram değildir\'\' sözü çok yanlıştır... erzurum kongresi, sivas kongresi, sakarya meydan muharebesi ve dumlupınar meydan muharebesi bu milletin hepsini ilgilendiren başarılar ve zaferler değil mi? bayram olarak kutlayalım veya kutlamayalım.... eylemden önce düşünce çok önemli.... itirazımız bu düşünceye...

Son Yazılar