Ak Parti Siyaseti Davut Gürkan ile Yeniden Siyasi Nezakete Kavuştu!
Ömer AYDOĞDU

Ömer AYDOĞDU

Ak Parti Siyaseti Davut Gürkan ile Yeniden Siyasi Nezakete Kavuştu!

02 Şubat 2021 - 13:07 - Güncelleme: 02 Şubat 2021 - 14:13

Bu hafta sonu Bursa da yapılan Ak Parti Bursa il kongresi unutulmuş güzel davranışların yeşermesine ve siyasi nezaketin tekrar zuhur etmesine zemin oldu.

Başarısız bir dönemi geride bıraktığı düşünülerek görevden alınan Ayhan Salman’ın yerine atanan yeni başkan Davut Gürkan, tek aday olarak girdiği kongrede seçilmiş başkan olarak, Pazartesi günü ilk mesaisine başlamış oldu.

Kendisine Bursa adına yapacağı her çalışmada kolaylıklar dileriz.

Davut Gürkan Bursa da siyasetin ahengini değiştiren, siyasete yeni bir anlayışla yaklaşan İyi Parti İl Başkanı Selçuk Türkoğlu’nun yanı sıra Büyük Birlik Partisi, Saadet Partisi ve Yeniden Refah Partisi’ni de kongreye davet etti.
Yaptığımız telefon görüşmesinde Davut başkan “Cumhuriyet Halk Partisi İl Başkanı İsmet Karaca’yı da davet ettim, ancak başkan İstanbul da olduğunu ve katılamayacağını söyledi, ayrıca davetimiz için teşekkür etti” dedi.


Davut Gürkan aynen şunları da edkledi.
"Ayrıca Selçuk başkan kalabalık bir heyet ile katıldı bu bizi mutlu etti" 

Diyeceğim o ki Davut başkan, Ak Partinin Bursa da unutturduğu nezaket ve hoşgörü anlayışını ilk günden geri getirdi.

Bursa’ya da bu yakışır dostlar.

Davut Gürkan 2023 vizyonundan ayrılmadan, siyasi nezaketten uzaklaşmadan yapılan her eleştiri değerlidir, hangi parti veya kim eleştiri yapıyorsa bizim için önemlidir değerlendiririz dedi. Bu yaklaşımı için kendisini kutluyorum.

Bizim Kimseyi Dışarıda Bırakma Lüksümüz yok!
Davut başkan sözlerinin arasında “Bizim kimseyi dışarıda bırakma lüksümüz yok” diyerek, Ak Parti’ye küsmüş olanları da tekrar partiye davet ettiğini görüyoruz.

 

Alinur Aktaş’ın yönettiği Bursa Büyükşehir Belediyesindeki duraklama dönemini tekrar hareket eder hale getirmek sanırım el birliği ile yapılması gereken en önemli iş olsa gerek.

Yoksa 2023 seçimlerinde birkaç ilçe hariç Bursa da Ak Parti kaybetmiş olacak.

Ne diyelim Bursa siyaseti Selçuk Türkoğlu’nun ardından, ikinci isim olarak Davut Gürkan’ı da sahalarda aktif olarak görecek sanırım. Bursa ve Ak Parti’ye hayırlı olsun.
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..

Son Yazılar

www.gazeteabc.com