BALKAN PANAYIRI FİYASKOYU İŞARET ETTİ
  • Reklam
  • Reklam
Ömer AYDOĞDU

Ömer AYDOĞDU

BALKAN PANAYIRI FİYASKOYU İŞARET ETTİ

03 Ekim 2019 - 13:49 - Güncelleme: 03 Ekim 2019 - 14:41

Geçtiğimiz hafta sonu Bursa'da düzenlenen Balkan Panayırı tam anlamıyla bir fiyaskoyu işaret etti.

Zira Nilüfer belediyesi, Bal-Göç, Nilüferbelediyespor külübü ve Görükle Balkan Derneklerinin birlikte organize ettği panayır, adeta uluslararası bir festivale döndü.

Bu da yetmezmiş gibi final gecesinde yaklaşık 40 bin Bursa'lı yı Balkan mahallesine toplayarak, panayır alanında Bulgar sanatçı Azis ile yakın zamanların en büyük organizasyonunu yapacaksın.

Tabi haliyle daha önce yapılmaya çalışılan Festivallerin ne kadar boş ve aslında birer fiyasko olduğuda ortaya çıktı.

Turgay Erdem'e gelince daha önce Balkan Panayırını eleştırenlere karşı, yaptığı bu büyük organizasyon ile  iyi bir cevap vermiş oldu.

Bira Köfte Gani

Her yerde bira ve Balkan köftesi olarak bilinen kebapçe satılıyordu.
Sokakta alkol verilmesine karşı olduğumu söylemek isterim. Ancak herkesin elinde bira varken, sokaklarda ve etkinlik alanında dolaşırken, tek bir küfür, yüksek ses, kavga, taciz vb. kötü olayların yaşanmamış olması, Balkan panayırının nekadar üst düzey katılımcılara ev sahipliği yaptığını gözler önüne serdi.

Ekip harika idi

Şunu rahatlıkla söyleyebilirim ki! Nilüfer Belediyesi ekibi bu işleri iyi biliyor.
Turgay Erdem'in ekibi tam anlamı ile çok iyi hazırlanmış idi.
Özellikle tertip komitesi başkanı Naci Kale alanın heryerine hakim ve tüm ekibi adeta orkestra şefi gibi yönetiyoru. Yani Balkan Panayırı başarısınndaki aslan payı Naci Kale'nin diyebilirim.

Panayır bazı kesimler tarafından eleştiriler aldı. Özellikle final gecesi sahne alan Bulgar sanatçı Azis ve birlikte sahyne aldığı dansçı kızlar eleştirilerin odağı oldu.
Ancak bizler Cep Televizyonu olarak alanda çekimler yapıyorduk ve röportajlarımızda İzmir, Eskişehir, Ankara ve İstanbul başta olmak üzere farklı illerden Azis'i izlemeye gelen gençler gördük. Bu durumda gösteriyor ki! Konsere gelen insanlar Dansçı kızlar için değil Azis için oradaydı.

Bulgar şarkıcı özellikle dansçı kızlar ile birlikte yaptığı danslar gençler tarafından beğeni topladı.


Dip Not: Her ne sebeple olursa olsun yaklaşık 40 bin kişinin geldiği konsere, Bursa'dan Basın Mensuplarının gelmemesi düşündürücüdür. " Bursada Bugün ve Cep TV oradaydı" belki göremediğimiz bir kaç kişi daha olabilir. Ama ne olursa olsun Bursa için önemli bir organizasyonu görmezden gelmemeliydi Bursa basını. 

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..

Son Yazılar

www.gazeteabc.com