Bursa'nın "ak"ciğeri kanser olmak üzere.
  • Reklam
  • Reklam
Ömer AYDOĞDU

Ömer AYDOĞDU

Bursa'nın "ak"ciğeri kanser olmak üzere.

17 Temmuz 2020 - 14:54 - Güncelleme: 17 Temmuz 2020 - 15:09

Bursa'nın akciyerlerinden birisi kanser olmak üzere. Eğer başarırlarsa büyük bir cerrahi operasyon gibi, yeşil Bursa'dan bir parça daha koparacaklar.

Oysa ki ameliyat operasyonu iyileştirmek üzere yapılmalı, eğer başarırlar ise Bursa kanser olacak ve akciğerlerinden birisini daha ranta ve betona kurban edilecek. 

Son zamanlarda özellikle gazeteci Yüksel Baysal'ın gündeme getirdiği ve tüm Bursa kamuoyu tarafından dikkatle takip edilen, Yunuseli Havalimanı konusunda yeni bilgiler belgeler konuşuldukça, olayın altından yeni, taze ve iğrenç kokular gelmeye devam ediyor, öyle ki...

Yüksel Baysal da daha önce yazdı aslında ama, geçen gün aldığım bir telefonda duyduklarım gerçekten insanın sinirlerini alt üst ediyor.

Beni arayan bir sanayicinin ricası şuydu, Yunuseli havalimanının, hava limanı vasfını yitirmesi, kimlerin ekmeğini kaymaklı hale getirecek, bunun gün yüzüne çıkarılması isteniyordu.

Fazla araştırmaya gerek de yok aslında, tüm kamuoyunun yakından bildiği ve takip ettiği üzere, yıllar önce havalimanının kuzey ve güneyine inşaatar yapılmıştı.

Ancak, havalimanının doğu kısmında kalan ova hala birilerine hakaret eder gibi, yem yeşil duruyordu. Çünkü bu adamlar yeşilden nefret ediyor adeta, Ağaçları kesip bina dikiyor ardından da süslü bitkiler ile kamufle ediyorlar.

Zaman kaybetmemelilerdi.

Abiler biran önce burayı da gri betonlara boğmak için çareler arıyor, fakat her seferinde savunma bakanlığından çed raporu alamıyordu.  Engel çok açıkdı, burası uçakların iniş alanı ve asla buraya bina yapılamazdı.

Ama abiler milyonlar yatırmış ve çok önceden söz verilen araziler satın alınmıştı.

Ova, yeşil, Bursa, kimin umurundaydı ki!

Bir yolu vardı aslında...

Eğer Yunuseli Havalimanını havalimanı vasfından çıkarırlarsa, ova artık onlarındı, çünkü onlarda yeşili seviyorlardı aslında. 

Biliyor musunuz siz, bu ovayı satın alıp bina yapmak isteyenler,  Benjamin Franklin'in etrafındaki yeşil mürekkepli kağıdı çok seviyorlar.

E tabi mevzu yeşil yeşil dolarlar olunca, çevreci bile olur bunlar.

Şimdi sevgili Bursalılar sözün kısası şu ki!

Eğer Yunuseli Düşerse Bursa düşer.

Yunuseli beton olursa, yeşil Bursa'yı değil havadan, rüyanda bile göremezsin.

Dip Not: Yunuseli havalimanındaki uçak sahiplerinin kiraları yüzde yüz arttırıldı,  Henüz kira sürelerinin dolmasına aylar var ama kiralar iki katı oldu bile. Bu şekilde uçak sahiplerinin meydanı boşaltıp ağalara bırakacaklarını umuyorlar.

Canla Başla Çalışıp, El Birliği ile Bursa'nın Yeşili Beton İçin Yok Ediliyor. 
Bursa uyuma havaalanına sahip çık.

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Mustafa tezyaparlar
    3 hafta önce
    Belki senin gibi duyarlı birkaç yetkili Allah tarafından çıkarda ova kurtulur yoksa her şey gibi oldu bitti olur teşekkürler sana böyle konuları gündeme getirdigin için

Son Yazılar

www.gazeteabc.com