Reklamı Geç
Zengine Kıyak, Fakire Kızak
Ömer AYDOĞDU

Ömer AYDOĞDU

Zengine Kıyak, Fakire Kızak

17 Eylül 2019 - 16:45 - Güncelleme: 17 Eylül 2019 - 19:29

#osmangazibelediyesi zabıta ekipleri bugün köylüye darbe yapmıştır.

Çarşambadaki Suriyelilere ses çıkarmayan Osmangazi Belediyesi Uludağ'ın gariban köylüsünün başının üzerinde kılıç sallamaya başladı.

Tahta kale Osmanlı'dan bu yana Köylü Pazarıdır.


 Osmanlı Devletinin kurucusu Osmangazi'nin ismini taşıyan ilçede kökeni yörük olan Uludağ'ın köylülerine zabıta tarafından yapılan bir zulümdür.

Belediye her ne hikmetse, Osmangazi'yi tarumar eden çirkin yapılaşmalar ve kaçak yapılarla imara aykırı uygulamalar ile uğraşacağına garibanın tezgahını elinden alıyor.

O kadar yazılıp çizilmesine rağmen, şehrin İçinde şehir sloganı ile şehrin içine ..çan DownTown yükselmeye devam ediyor. Belediye başkanı Mustafa Dündar'a yakınlığı ile bilinen şirketin kapısına da gitse ya bu zabıta ekipleri. Neden gitmiyorsunuz Atış Yapı'nın da Yunuseli'nde işgal ettiği kaldırımları kapatan tabelalarını da toplasanıza.

Gökyüzüne uzanan çirkin binaları şehrin silüetini bozuyor diye durdursanıza. Biliyorum kızıyor belki de küfür ediyorsunuz bize ama unutmayın Allah'ın da bir hesabı var elbette. O günü beklemesenizde gelecek biliyorsunuz, büyük hesap o garibanlar hesap soracaktır sizden.
Bir dip not vereyim, O uygulamayı yapan zabıta arkadaşlar uyuyamazlar bu gece.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..

Son Yazılar

www.gazeteabc.com